- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 9:38

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 wrz 2017, 17:44 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
A propos drzewek to mnie wyszło takie "cóś":
Załącznik:
20170919_145411.jpg
Trzeba by jeszcze trochę "dopieścić" drzewko (zmienić kolejność w malowaniu) i będzie do zaakceptowania.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 19 wrz 2017, 18:56 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cytuj:
A propos drzewek to mnie wyszło takie "cóś":

Trzeba by jeszcze trochę "dopieścić" drzewko (zmienić kolejność w malowaniu) i będzie do zaakceptowania.
Z ilu warstw i jakich składa się to drzewko?

Moja ostatnia próba z klubowymi drzewkami wyszła tak.

Obrazek

Jeszcze kombinuję z inną konstrukcją aby drzewko było bardziej realistyczne. Póki co przy użyciu trawki 6mm udało się coś takiego ale jakby mieć dłuższą 10-12 mm wyszłoby lepiej.

Obrazek


Na górę
Post: 19 wrz 2017, 19:45 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
Przede wszystkim jako kleju na każdym etapie używam mieszaniny wikolu z wodą w proporcji 1:3 i nanoszę aerografem jednofunkcyjnym. Do imitacji kory używam ekologicznego żwirku dla kotów (trzeba dodatkowo zmielić i przesiać). Następnie maluję pień i gałęzie rozcieńczonymi pigmentami do farb akrylowych (firma Colour z Castoramy). Dalej nakładam trawę elektrostatyczną Noch i Amazing-Art w kolejności 12mm, 2mm i 1mm. Na koniec nałożyłem cienką warstwę kleju.

Ponieważ to prototyp to na następnym będą zmiany: maluję pień i gałęzie dopiero po nałożeniu trawy 12mm i 6mm. Na koniec rozpylę aerografem mocno rozcieńczoną szarą farbę, celem "złamania" intensywnej zieleni i całość utrwalę albo lakierem do włosów, albo akrylowym lakierem bezbarwnym super mat (MR.Hobby).

Co do kleju to uważam, że wikol w stosunku do klejów w sprayu jest bezkonkurencyjny: jest przeźroczysty i nie tworzy "kożucha", bardzo szybko schnie, nie śmierdzi, a przy intensywnym nanoszeniu tworzy na gałęziach równomiernie ułożone krople. Powoduje to, iż trawa układa się w kępkach, co daje bardziej realistyczny efekt. Jedyny mankament, to że trzeba go nakładać aerografem; nakładanie pędzlem to porażka.

Przy posypce 12mm wyszły pewne mankamenty produkcji: ze względu na jej długość ciężko ja się nakłada palcami, a przez to trudno zapanować nad kształtem bryły drzewa, co widać na zdjęciu:)

@Barowy: jak nakładałeś posypkę na drzewku z drugiego zdjęcia, i co to jest za posypka? Korona sosny z pierwszego zdjęcia jest super, ukształtuj dolne gałęzie i będzie majsterszyk:)

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 19 wrz 2017, 19:52 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cytuj:
Co do kleju to uważam, że wikol w stosunku do klejów w sprayu jest bezkonkurencyjny: jest przeźroczysty i nie tworzy "kożucha", bardzo szybko schnie, nie śmierdzi, a przy intensywnym nanoszeniu tworzy na gałęziach równomiernie ułożone krople. Powoduje to, iż trawa układa się w kępkach, co daje bardziej realistyczny efekt. Jedyny mankament, to że trzeba go nakładać aerografem; nakładanie pędzlem to porażka.
Co do malowania mam podobne spostrzeżenia tworzy to fajny efekt mniejszych gałązek.
Cytuj:
Co do kleju to uważam, że wikol w stosunku do klejów w sprayu jest bezkonkurencyjny: jest przeźroczysty i nie tworzy "kożucha", bardzo szybko schnie, nie śmierdzi, a przy intensywnym nanoszeniu tworzy na gałęziach równomiernie ułożone krople. Powoduje to, iż trawa układa się w kępkach, co daje bardziej realistyczny efekt. Jedyny mankament, to że trzeba go nakładać aerografem; nakładanie pędzlem to porażka.
Co do kleju polecam ten z poniższego linku. Kupiłem go na próbę i jestem zadowolony. Trawka elektrostatyczna klei się idealnie, nie widać go, nie tworzy kożucha. Mógłby być trochę tańszy ale i tak jest lepiej niż ten który jest w castoramie. A! i co ważne nie śmierdzi!

http://allegro.pl/klej-w-spray-u-perman ... NjFiYjQ%3D


Na górę
Post: 19 wrz 2017, 21:56 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Powiem wam że, jak dla mnie oba proponowane drzewka są akceptowalne.
Jakie materiały są potrzebne - czy trzeba je kupić czy macie wystarczający ich zapas?


Na górę
Post: 19 wrz 2017, 22:28 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
jutro rano będę robił zamówienie na materiały.

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 21 wrz 2017, 14:04 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
Kombinowanie przy drzewkach część dalsza:
Załącznik:
20170921_133918.jpg
Posypałem trawą 12mm, pomalowałem całość na brązowo, a następnie zasypałem trawą 2mm i 1mm. Wygląda bardziej realistycznie, ale myślę, że i tak trzeba będzie drzewa podzielić na kilka grup i delikatnie prysnąć różnymi odcieniami zieleni.

Poniżej mój prototyp drzewka liściastego:
Załącznik:
20170921_133859.jpg
Drzewko wykonane z drutu metodą tradycyjną, ale zamiast siatki z listowiem, użyłem kulek silikonowych (wypełniacz do poduszek, kilogram na allegro 14,00zł) i posypki ze ścierki zlewozmywakowej (zafarbowana i zmielona, koszt praktycznie żaden).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 27 wrz 2017, 17:08 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiejsze próby zakończone sukcesem wiemy co i jak poprawić.
W sobotę spotykamy się punktualnie o 10:30 - jest co robić !!!!!


Na górę
Post: 29 wrz 2017, 9:01 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
30.09 - 10:30 - mamy roboty - wszystkie ręce na pokład !!!!!!!!!


Na górę
Post: 01 paź 2017, 17:53 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 01 paź 2017, 18:23 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Moduły super. Wojtek ubiegł mnie ze zdjęciami.
Moduł po wycince lasu - rewelacyjny!


Na górę
Post: 01 paź 2017, 18:51 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Cytuj:
Wojtek ubiegł mnie ze zdjęciami.
Wstaw !!! chętnie zobaczę co Tobie udało się ustrzelić


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl