- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:09

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 kwie 2018, 21:34 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cytuj:
Kolego barowy; a podkład pod farbki położyliście:), bo jak nie to i tamiya może rozmoczyć karton;). Karton ze względu na materiał z jakiego jest wykonany przed malowaniem trzeba zaimpregnować. Najlepiej po prostu pomalować go farbą podkładową i na płaskiej powierzchni docisnąć czymś twardym aż do wyschnięcia, dopiero później możemy kleić w całość.
Jeśli wcześniejsze pomalowanie farbami vallejo można by uznać jako podkład, to to zrobiłem, ale nie docisnąłem i ściany lekko się wygięły. A co sądzisz o impregnowaniu kartonu chemią którą można kupić na allegro pod hasłem "paraloid żywica akrylowa"?

Cytuj:
Przyznaję; Tamiya to prawie najlepsze farbki do malowania (zaraz po Mr.Hobby), są dwie linie: akryl i olejne. Posługuję się akrylowymi i właściwie jak nie wsadzi się nosa w opakowanie to ich nie czuć.

W czym są lepsze farby Mr.Hobby?


Na górę
Post: 05 maja 2018, 20:36 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
Cytuj:
W czym są lepsze farby Mr.Hobby?
Farby Mr.Hobby (dawniej Gunze) to w branży modelarskiej farby legendy :D Ich paleta kolorystyczna i rodzaje, oraz same właściwości farb jest imponująca :o
Natomiast biją inne farby na głowę w sposób dość specyficzny: rozcieńczone dedykowanym rozcieńczalnikiem Mr. Color Leveling Thinner (który zawiera retarder) jesteś w stanie położyć farbę miękkim płaskim pędzlem tak jakbyś aerografem położył lakier samochodowy na lustro. Ponadto większość producentów modeli plastikowych z Azji w instrukcjach prawie zawsze podaje farby Mr. Hobby (rzadko Tamiya).
Wiem, można znaleźć zamienniki, ale pokrycie palety u innych producentów to ok. 50-60%.

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 06 maja 2018, 22:42 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cytuj:
Cytuj:
W czym są lepsze farby Mr.Hobby?
Farby Mr.Hobby (dawniej Gunze) to w branży modelarskiej farby legendy :D Ich paleta kolorystyczna i rodzaje, oraz same właściwości farb jest imponująca :o
Natomiast biją inne farby na głowę w sposób dość specyficzny: rozcieńczone dedykowanym rozcieńczalnikiem Mr. Color Leveling Thinner (który zawiera retarder) jesteś w stanie położyć farbę miękkim płaskim pędzlem tak jakbyś aerografem położył lakier samochodowy na lustro. Ponadto większość producentów modeli plastikowych z Azji w instrukcjach prawie zawsze podaje farby Mr. Hobby (rzadko Tamiya).
Wiem, można znaleźć zamienniki, ale pokrycie palety u innych producentów to ok. 50-60%.
Faktycznie ich paleta kolorów w każdym z rodzajów farb jest przepotężna. Szkoda tylko że są drogie w porównaniu do innych farb.


Na górę
Post: 21 maja 2018, 22:37 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Jakiś czas temu kupiłem sobie troszkę farbek Tamiya i jako ze staram się mieć pożądek w warsztacie postanowiłem wyciąć sobie na laserze stojak na te farbki. Stojak mimo ze wyglada całkiem fajnie okazał się szalenie nie praktyczny, bo zajmował znaczną część jakże cennego miejsca na blacie warsztatowym i z tego powodu postanowiłem farby powiesić. I w ten oto sposób narodził się system wieszaków na wszystkie farbki jakie tylko mam i nabędę. Do wycięcia mam jeszcze wieszaki na humbrole i pactry, ale edycja projektu pod inną ilość i gabaryty to 5 min.

Obrazek

Ktoś chętny na takie wieszaczki?


Na górę
Post: 29 maja 2018, 14:28 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
Jak potrzebujesz natchnienia to wszelkie stojaki modelarskie produkuje HOBBYZONE:

http://www.hobbyzone.pl/pl/

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 30 maja 2018, 9:13 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cytuj:
Jak potrzebujesz natchnienia to wszelkie stojaki modelarskie produkuje HOBBYZONE:

http://www.hobbyzone.pl/pl/
Wiem wiem, tylko nie chce robić czegoś co już jest, a takiego rozwiązania u nich nie zauważyłem :)


Na górę
Post: 05 paź 2018, 1:31 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cześć!

Ostatnio zawziąłem się do działania dzięki za chęcią Sławka i wena trwa. Zmagania zacząłem od zbudowania nastawni, ale pewnego dnia przyjechał z kontrolą Pan Ziutek...


Obrazek

Okazało się że budowlańcy nieźle pochwalili i zmienili skale z H0 na TT przez co pan Ziutek walnął sromotnie głową w futrynę.

Po tym niepowodzeniu nastąpiło szybkie przeskakiwanie i ponowne wycięcie tym razem w jedynej słusznej skali.

Jako że budynek ten musi gdzieś stać przystąpiłem do rozłożenianmakiety w klubie i pomalowałem torowisko co dzisiaj zakończyłem. Co sądzicie o uzyskanym przeze mnie efekcie?

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie równolegle z nastawnią i malowaniem torów powstawał dworzec o zmienionych kolorach ścian i ODPOWIEDNIEJ skali.


Obrazek

W najbliższym czasie mam w planie skończyć te dwa budynki, dokończyć perony, zaprojektować i wybudować budę, zamówić 100 sosen na las od freona, dorbić resztę pierdół krajobrazu i przymierzyć się do zakupu semaforów tak aby do końca tego roku zamknąć ten projekt :)

Do zobaczenia na paprykarzu!


Na górę
Post: 09 paź 2018, 0:19 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Zapał do pracy ciągle rośnie, dni trochę krótkie.

Zastanawiam się nad zamówieniem drzew od freona, ale w między czasie kombinuję jak samemu zrobić piękne sosny i mam jeden plan. Zamówiłem dzisiaj brzozowe kołki na sosny o średnicy 5 mm i mam plan je pociąć na 20 cm fragmenty zaostrzyć je żeby zrobić czubek, po przewiercać i powtykać przewód pleciony który rozejdzie się na gałęzie. Akurat powyższa średnica odpowiada drzewom tuż przed wycinką. Następnie prysnę druty podkładem, aby były chropowate pomaluje na kolorystykę sosny i zasądzę trawę na gałęziach.

Co sądzicie o takiej procedurze?

Budowa dworca dąrzy do końca. Przede mną najbardziej pracochłonne prace wykończeniowe polegające na platynie, podziale na pomieszczenia i ich wystroju, oraz selektywne oświetlenie co by potem sterownik mógł sobie zmieniać jak ma ochotę.

Obrazek


Na górę
Post: 09 paź 2018, 2:00 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Cytuj:
...co by potem sterownik mógł sobie zmieniać jak ma ochotę.
Masz już sterownik? Kupny, czy urządzenie własnej produkcji? Sam bym chętnie użył takiego do swoich domków :)


Na górę
Post: 09 paź 2018, 10:51 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Cytuj:
Masz już sterownik? Kupny, czy urządzenie własnej produkcji? Sam bym chętnie użył takiego do swoich domków :)
Mam już taki sterownik który sam zrobiłem i mam ich 10. Ogólnie powstał w celu sterowania zwrotnicami na dcc ale po przeprogramowaniu można nim sterować wszystkim.


Na górę
Post: 09 paź 2018, 11:43 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Dzięki, będę musiał kiedyś podpatrzeć :)


Na górę
Post: 10 paź 2018, 21:49 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Mam! Łatwy i skuteczny sposób na impregnację kartonowych wycinanek aby się nie gięły.

Obrazek

Powyżej prezentuję test zaimpregnowane kartonu na którym znajduje się kropela wody.

Powierzchnię kartonu wystarczy pokryć lakierem nitrocelulozowym którego rozpuszczalnik momentalnie odparowywuje nie nasączają kartonu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl