- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 23:06

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 gru 2016, 1:27 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Witam Kolegów :)

Jak już pewnie część z Was zauważyła na ostatnich imprezach w Starej Rzeźni czy na Uniwersytecie, mam wykonane moduły małej stacji na linii lokalnej. Niestety, po doświadczeniach na w/w imprezach, podjąłem decyzję o budowie nowych skrzynek. Poprzednie skrzynki były wykonane w różnych technikach i ze słabą dbałością o jakość, to też było bardzo dużo błędów w ich konstrukcji :)

Ponieważ rozpoczynam nowy projekt, postanowiłem rzucić się na "głęboką wode" i wykonać projekt dosyć ambitny - model stacji Drawno, w rzeczywistości znajdującej się na linii 410 Grzmiąca - Kostrzyn, na odcinku między Kaliszem Pomorskim a Choszcznem. Będzie to drugie moje podejście do wykonania tej stacji w modelu :) Makieta ma przedstawiać stację w okresie lat 80' - 90'.

Jeśli chodzi o szczegóły modelarskie, układ torowy oparty będzie na systemie Roco Line 2.1 z rozjazdami 10 i 15 stopni, wyposażonymi w napędy podmakietowe firmy MTB. Na stacji znajdzie się sygnalizacja kształtowa firmy Viessmann. Budownictwo będzie robione we własnym zakresie.

Makieta będzie wykonana w standardzie Fremo. Wjazd od strony Kalisza Pomorskiego będzie wykonany w dwóch wariantach, ponieważ wychodzą dwa tory (szlakowy tor do Kalisza i bocznica do jednostki wojskowej), moduł będzie zakończony profilem dwutorowym 2E96, do którego będzie można podpiąć opcjonalnie szlak dwutorowy, lub moduł rozwidlający szlak do Kalisza i na bocznicę). Natomiast od strony Choszczna, moduł będzie zakończony profilem F96.

Poniżej w załącznikach można zobaczyć dotychczasowe efekty prac (wykonane 5 skrzynek na wjazd od strony Kalisza) oraz plan stacji Drawno z 1960 roku. Układ z późniejszego okresu, lekko się różni w okolicy placu ładunkowego przy wjeździe od strony Kalisza.

Ogólnie plan jest taki, żeby makieta była przynajmniej z terenem (niekoniecznie zazielenionym) i żeby była przejezdna, na Warsztaty 2017 w lutym - miejmy nadzieję, że to się uda :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 27 gru 2016, 22:54 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Powodzenia w realizacji projektu.

P.S. Warsztaty odbędą się w marcu, tak więc powinieneś spokojnie się do tego czasu wyrobić :lol:


Na górę
Post: 11 paź 2017, 11:40 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Żeby nie było, że projekt Drawno upadł - prace trwają nadal :) Owszem był "chwilowy" brak weny, ale ostatnio mnie znowu wzięło i praktycznie ukończyłem układanie toru na wykonanych skrzynkach. Jeszcze muszę dorobić dwie skrzynki na wjazd od strony Choszczna i będzie komplet. Tymczasem tor jest położony na całości stacji (brakło mi tylko 4 flexów na tory ładunkowe przy placu), trzy skrzynki są wyposażone w instalację elektryczną do zasilania torów. Pozostało przylutować przewody do pozostałych torów i będzie można tłuczniować (jedna skrzynka jest już próbnie otłuczniowana) :) Dodatkowo zakupiłem także wszystkie potrzebne semafory i tarcze kształtowe.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 11 paź 2017, 11:43 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
C.D.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 11 paź 2017, 20:00 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Super, działaj dalej. Do warsztatów ogarniesz elektrykę i szutrowanie?


Na górę
Post: 12 paź 2017, 8:41 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Jeżeli moduły znajdą się w klubie mogę pomóc w wykończeniu.


Na górę
Post: 03 lis 2017, 11:28 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Prezes ostatnio mnie zmotywował do prac nad makietą, zakładając się ze mną o czysty napój, że Drawno do warsztatów będzie przejezdne, "otłuczniowane" i częściowo zazielenione - wyzwanie zostało podjęte :) W związku z powyższym, na stacji pojawiły się semafory wyjazdowe w kierunku Choszczna, oraz kanały pędniowe. Ponadto, 7 skrzynek z 10 ma już przylutowane przewody zasilające do szyn. W przyszły weekend powinienem wykonać próby elektryczne całości :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 29 gru 2017, 10:03 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
jak tam postępy ?


Na górę
Post: 08 sty 2018, 13:18 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Pomału do przodu - pierwszy zielony moduł, zamontowane napędy MTB :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 08 sty 2018, 22:55 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Wygląda brylantowo :lol:


Na górę
Post: 08 sty 2018, 23:17 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Teraz zostało zrobić pozostałe 5?
Pytanie o elektrykę jak to łączysz czy po nowemu czy po staremu.
Bo to niby jest problem.


Na górę
Post: 25 sty 2018, 8:48 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Żeby nie było, że nic się nie dzieje - zakończyłem montaż instalacji elektrycznej do zasilania toru w 4 ostatnich skrzynkach, dzisiaj zaczynam te skrzynki tłuczniować i w sobotę powinienem zrobić próbę elektryczną wszystkich skrzynek (chyba zmieszczę się na korytarzu w przed modelarnią?) :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl