- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 5:10

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 sty 2020, 13:00 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Planujemy z Markiem po naszych warsztatach rozpocząć budowę modułowego terminalu przeładunkowego. Ma to być w zamyśle projekt odstawczo-pokazowy. Czyli dla nas odstawczy a dla ludzi do podziwiania różnorodności taboru głownie towarowego. Zasadniczo składał się będzie z dwóch części: bocznica zdawczo odbiorcza oraz terminal właściwy. Na bocznicy 4 tory a na terminalu 7. Obrazek wkleję wieczorem. Początek jednotorowy, a na końcu obrotnica, całość 10m. Magazyny ,zbiorniki paliwa (gazu), skład piachu (wegla itp.) suwnice ,szopka na loki itp
co myślicie???

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
Post: 29 sty 2020, 14:35 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Świetny pomysł, zwłaszcza, że jestem w początkach tworzenia jednotorowego posterunku odgałęźnego, więc będzie pod co podpiąć terminal :)

Brak torów odstawczych to odwieczny problem, dlatego fajnie, że przynajmniej dla pociągów towarowych zostanie on rozwiązany.

Ja po wystawie zamierzam zabrać się za coś na wzór szczecińskiej bocznicy Zaleskie Łęgi dla pociągów IC, których na moich Polkach coraz więcej :)


Na górę
Post: 29 sty 2020, 17:19 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Tory dostawcze dla osobówek robi Sławek na "Szczecinie "
Terminal planuje podpinać pod POźrzadło :mrgreen:

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
Post: 29 sty 2020, 17:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Cytuj:
Tory dostawcze dla osobówek robi Sławek na "Szczecinie "
Właśnie, dla osobówek, a ja planuję pełnoprawną bocznicę IC z pełną obsługą składu :D


Na górę
Post: 29 sty 2020, 19:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Nie wiem co się stało ale nie jestem w stanie wkleić zdjęcia. Wobec tego podsyłam link:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d822dcad09aff604
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a95b726513a9d14e

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
Post: 30 sty 2020, 9:21 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2019, 18:08
Posty: 9
Witam jak mogę coś dodać od siebie pomyślcie nad tym by było to na szlaku.
tzn coś takiego jak Piła NOHABA zawsze będzie można to wykorzystać jako szlak między stacjami co ułatwi wam ustawianie tego w schematach imprezy.


Na górę
Post: 05 lut 2020, 7:57 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Raczej nie przewidujemy . Na drugim końcu ma być obrotnica i jak już odejście to może mały jednotor.

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
Post: 03 mar 2020, 14:04 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Po doświadczeniach z warsztatów odpuszczamy budowę terminalu. Za dużo po tym trzeba samemu nosić....

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
Post: 03 mar 2020, 18:14 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Nie przesadzaj, trzeba powiedzieć że w tym roku było dużo lepiej niż w 2019. Do ideału troszkę brakuje ale i tak źle nie było. Musicie to dobrze przemyśleć i nie będzie tak źle. Ilość skrzynek, przemyślane "kanapki" i będzie dobrze. Chyba że koszty są za duże...


Na górę
Post: 03 mar 2020, 21:35 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Myślę, że nad brakiem akurat tego projektu ubolewać będzie cały klub...
Zawsze brakowało nam torów odstawczych, a ten projekt sporo obiecywał dla pociągów towarowych.

Sam stopniowo zbieram materiały na stacyjkę, która będzie miała niedużą, lecz pełnoprawną bocznicę do obsługi składów IC, ale kluczem jest słowo "stopniowo", bo 10 metrów modułów to kopalnia bez dna... (jak na moje obecne możliwości).

Ja bym na Twoim miejscu przespał się jeszcze z decyzją o odroczeniu projektu, bo stacja miałaby spory potencjał, zwłaszcza, że masz ją pod co podpiąć ;)

10 metrów to 5 tortów. Jeżeli nie przesadzicie z "dodatkami" to będzie to stosunkowo lekkie, więc zarazem nie będzie się tego zbytnio ciężko nosić.

"Za dużo po tym trzeba samemu nosić..." - przecież ludzie do noszenia w teorii są, kwestia jedynie, aby właściciele spakowali to w torty, bo będziecie wiedzieli jak zrobić to najlepiej.
Przecież na tegorocznym składaniu moduły skręcaliśmy na sali, a kilka osób sukcesywnie wynosiło je na korytarz. Z tego co pamiętam to Twoje skrzynki wynosiliśmy razem.

Jeżeli jednak nie zdecydujecie się na budowę, to myślę, że warto aby mimo wszystko coś podobnego powstało. Nawet na gołych dechach, zasłonięte ścianką z rollupów, bo nie da się ukryć, że torów odstawczych nam brakuje.
Budując to najbardziej oszczędnie:
- sklejka na 5 "pełnych" skrzynek ok. 250 zł
- rozjazdy 80-90 zł sztuka, powiedzmy, że potrzebujemy 6 sztuk -> 480 - 540 zł
- tory (8 odstawczych przy 6 rozjazdach) -> ok. 40 m (najtańsze są chyba flexy Tilliga) -> 20 zł/sztuka -> 800 zł
Jeżeli klub ma pieniądze, bądź sponsora (nikt nie mówi, że nie można tam postawić 100 kontenerów) to za ok. 1,5 tys. mamy upragnioną stację odstawczą.
Co myślicie?


Na górę
Post: 09 mar 2020, 15:29 
Offline

Rejestracja: 08 lut 2016, 9:58
Posty: 40
Cytuj:
Po doświadczeniach z warsztatów odpuszczamy budowę terminalu. Za dużo po tym trzeba samemu nosić....
Poddajecie się? Prawda, że przegrzaliście koniunkturę skrzynkową w klubie. Megalomania zaś
oddała ostatnie uderzenie w gwózdż do trumny. Ale trzeba się z tematem przespać i przemyśleć na nowo.
Powodzenia.


Na górę
Post: 12 mar 2020, 9:39 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2019, 18:08
Posty: 9
Dla mnie wystarczyło by coś takiego
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/inde ... w_Skalnych
tu dla bardziej rozbudowanego układu
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/inde ... 5%82a_Fiat
lub
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/inde ... wiszow.jpg
albo
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/inde ... Car%C3%B3w
kiedyś już mówiłem szlak i toru odstawcze zawsze w cenie a już w formie bocznicy szlakowej nic więcej do zabawy nie potrzeba


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl