- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:09

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 20 sie 2021, 11:34 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... Mi się wydaje, że nie wyjedziemy nawet z budynku Posejdona - niestety.
Przykre :(

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 22 sie 2021, 15:52 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Czytam wpis po wpisie, ale nadmiernie się nie udzielałem, bo do Gliwic się nie wybieram. Mam wrażenie, że tego typu pytania warto byłoby zadać również na naszej Facebookowej grupie. Tak, wiem, że część z nas nie korzysta z portali społecznościowych, lecz większość dyskusji przeniosła się właśnie tam i siłą rzeczy forum wymiera... :roll:

Jeżeli potrzebujecie pomocy przy stworzeniu projektu makiety, spisaniu modułów, które powinny pojechać, czy finalnie spakowaniu skrzynek to piszcie śmiało. Jestem teraz kilka dni w Szczecinie i z chęcią pomogę.

Ekran to nie problem, mogę pożyczyć wam jeden statyw oświetleniowy, weźmiecie klubowy baner, powiesicie tyłem i skorzystacie z białego tła :D
Pytanie tylko, czy chcecie aż tak się w to angażować? Temat jazd rozkładowych jest wałkowany od lat, a finalnie nigdy nie udało nam się go zrealizować na imprezach w naszym mieście/regionie. Może warto najpierw to przećwiczyć zamiast rzucać się na głęboką wodę? :)

Sam jestem za wprowadzeniem rozkładu, bądź chociaż planu dla pociągów, by przestać jeździć w kółko i bez celu, ale do tego potrzeba zaangażowania więcej niż 2-3 osób ;)


Na górę
Post: 22 sie 2021, 18:57 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Moje zdanie na temat Gliwic jest takie że sami tego nie zrobimy.
Za daleko i tyle.
No chyba że znajdzie się ileś tam osób z modulami i razem z nimi
coś się złoży do kupy.
Jak sami mamy stawiać makiete to logistycznie jest to operacja
bardzo ciężka. Raz że trzeba poskładać to co stoi w posejdonie
a potem to przetransportować do Gliwic.
Auto ciężarówka - minimum 5 dni koszt spory.
Cała elektronika to też nasze zadanie, ale to mam wrażenie już
zostało opanowane ale trzeba to też zrobić.

Jeżeli z kimś można pomyśleć jak sami to nie widzę opcji na to.

Ja niewiem czy pojadę, a piszecie o zaangażowaniu albo jego braku
jakoś mnie to nie dziwi ;)


Na górę
Post: 30 sie 2021, 17:49 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Potrzebuję informację kto jedzie od czwartku do poniedziałku (23-27.09), kto zostaje tylko do niedzieli (do 26.09), ewentualnie wybiera się w jakiejś innej konfiguracji. Informacja potrzebna do rezerwacji noclegów.


Na górę
Post: 30 sie 2021, 19:24 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Dla mnie ważna jest kwestia transportu. Jeśli zabiorę się z kimś autem to mogę jechać od czwartku do poniedziałku.
Jeśli nie to będę musiał zweryfikować mój pobyt w Gliwicach.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 31 sie 2021, 6:35 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
To samo ja

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
Post: 31 sie 2021, 14:01 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Nad samochodami pracujemy. Powinno być ok. W takim razie planuję was od czwartku do poniedziałku.


Na górę
Post: 31 sie 2021, 14:47 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Nad samochodami pracujemy. Powinno być ok. ...
Ja mogę wsiadać na węźle Pyrzyce na S3

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 01 wrz 2021, 9:13 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Impreza odwołana!!!

Informacja od organizatorów:
"Z powodu niesprzyjających okoliczności i niepewnej sytuacji w kraju wydarzenie MINIATUROWA POLSKA 2021 • Świat wokół kolei w obecnym 2021 roku nie odbędzie się."


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 01 wrz 2021, 16:42 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Impreza odwołana!!!

Informacja od organizatorów:
"Z powodu niesprzyjających okoliczności i niepewnej sytuacji w kraju wydarzenie MINIATUROWA POLSKA 2021 • Świat wokół kolei w obecnym 2021 roku nie odbędzie się."
Gerard, czy wiesz coś więcej dlaczego? Dosyć skromna ta informacja. Nie do końca mnie przekonała czy te "Niesprzyjające okoliczności" to Covid czy sponsorzy nawalili?

To mamy pasztet.
Co nam zostało: Kamień? Kobylnica?

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 03 wrz 2021, 21:06 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Cytuj:
Impreza odwołana!!!

Informacja od organizatorów:
"Z powodu niesprzyjających okoliczności i niepewnej sytuacji w kraju wydarzenie MINIATUROWA POLSKA 2021 • Świat wokół kolei w obecnym 2021 roku nie odbędzie się."
Gerard, czy wiesz coś więcej dlaczego? Dosyć skromna ta informacja. Nie do końca mnie przekonała czy te "Niesprzyjające okoliczności" to Covid czy sponsorzy nawalili?

To mamy pasztet.
Co nam zostało: Kamień? Kobylnica?
Rozmawiałem z Elvisem, krótko po ukazaniu się tego komunikatu.
Nieoficjalnie dowiedział się, że nawalił Urząd Miasta. Chłopaki próbowali jeszcze ratować sytuację i chcieli organizować imprezę w Katowicach, jednak zostało zbyt mało czasu, żeby to przenieść.


Na górę
Post: 04 wrz 2021, 20:53 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Na modelarstwo.info ukazały się następujące informacje dotyczące przyczyn odwołania tej imprezy:

Brejlovec (jeden z organizatorów) napisał m.in.:
"Przyczyn niezorganizowania Miniaturowej w tym roku jest wiele (jak napisałem na początku) i nie jest to tylko COVID, choć pewnie jego wpływ nie jest do pominięcia. Suma niesprzyjających okoliczności przekroczyła w tym roku masę krytyczna i z ciężkim sercem musieliśmy podjąć taka a nie inna decyzję."

Elivis:
"Nie chcę rozwodzić się na temat przyczyn odwołania wydarzenia MINIATUROWA POLSKA. Nie jest to mała, lokalna impreza, dla wąskiego grona, stąd uzgodnienia i warunki jej przeprowadzenia zapadają na "wysokich szczeblach". Te okazały się na tyle trudne, uniemożliwiające organizację imprezy w pełni zgodnej z jej ideą i założeniami, że poważna i odpowiedzialna decyzja musiała być właśnie taka.

Informuję jednocześnie, że odwołanie tegorocznej edycji imprezy nie ma absolutnie nic wspólnego z FREMO w Wołowie. Jestem pełen uznania dla organizujących je kolegów i doceniam jej wartość, jednak MINIATUROWA POLSKA jest wydarzeniem ogólnie dostępnym, dla wszystkich fanów kolei. Liczne makiety i to w różnych skalach są powierzchniowo dużymi, ale nie jedynymi atrakcjami tej imprezy. Poza tym głównym celem wydarzenia jest promowanie tego hobby, stąd może w nim uczestniczyć każdy, jak i każdy oglądać. I liczba zgłoszeń makiet, ekspozycji, chętnych do wzięcia udziału, którą rejestrujemy jest przeogromna, przy której dostępna powierzchnia Areny jest już za mała, przy której, jak napisał Artur, wysokiej rangi FREMO w Wołowie jest imprezą raczej skromną.

Idei wydarzenia MINIATUROWA POLSKA nie odpuszczamy. W tym roku nie było nam dane, ale staramy się, by kolejne edycje, nad którymi wciąż pracujemy były dla wszystkich jeszcze bardziej warte przeżycia."

Tyle w tym temacie. Zobaczymy za rok.
Teraz trzeba się skupić na organizacji imprezy w Posejdonie, dopóki mamy dostępną salę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl