- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:24

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 sty 2012, 21:11 
Przeglądając dzisiaj znany chyba każdemu, serwis KOMIS, który rządzi się mocno zaostrzonym regulaminem:) Zauważyłem, że mają ruszyć prace nad zrewitalizowaniem odcinka kolei wąskotorowej ze Stargardu Szczecińskiego do Ińska, po którym kursowałyby drezyny ręczne. Pomysł wywodzi się z inicjatywy miłosników drezyn, która pozytywnie została przyjęta przez władze powiatu. Pozostaje prośba do Sakoriusa, o szersze mówienie całego pomysłu, gdyż śmiem stwierdzić, będzie to przełom w historii współczesnej kolei wąskotorowych na terenie naszego regionu, których dzisiaj niestety mamy tyle co kot napłakał.


Na górę
   
Post: 11 sty 2012, 19:15 
Pomysł dobry ale tylko pomysł w Ińsku ani śladu po kolei nie wiem ile metrów toru zostało bo trudno mówić o kilometrach .Trąbki za orane Dobrzany chyba też itd.


Na górę
   
Post: 14 sty 2012, 20:34 
Tak wiem, wąskie tory w naszym województwie są już prawie na wyginięciu. Jedynie Koszalin, oraz Gryfice, w których dzisiaj miałem okazje zagościć, w ramach powitania okresu ferii zimowych, stanowią jedyny dowód, że w naszym regionie istniało takie coś, jak kolej wąskotorowa. O sytuacji kolejki w Gryficach, oraz muzeum, rozmawiałem z Panią, która opiekuje się całym dobytkiem. Przy kubku gorącej herbaty, którym przemiła starsza kobieta mnie poczęstowała dowiedziałem się szkoujących faktów, po części uznawanych za tajemnice handlową, jednak ten temat po uprzednim przemyśleniu, rozwinę w specjalnym wątku, gdyż jest kilka istotnych spraw z tym związanych.


Na górę
   
Post: 17 sty 2012, 23:04 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Żadnego info nie będzie, od drezyn są inni, ja nie mam czasu na pierdoły. Nie wiem nic na ten temat.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl