- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:22

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 mar 2012, 10:21 
Witam Wszystkich. :)
Czas podjąć decyzję odnośnie naszego "być i mieć" w H0.
Moja propozycja jest taka.
1. Liczebność zainteresowanych - chętni wpisywać się tu w tym wątku.
2. Oczekujemy razem Wszyscy na to "zapewniane" Nam pomieszczenie.(ocena wielkości i sprawiedliwy podział między kolegami z TT, moja propozycja to 30% dla nas -powierzchni, a reszta 70% dla TT). Myślę, że to nam spokojnie wystarczy na dobrą zabawę, i możliwości prezentacyjne, podczas imprez reklamując infrastrukturę PKP.
3.Wszyscy uczestnicy H0 są w równi współudziałowcami makiety, i wszelkie fundusze na infrastrukturę również.
4.W ramach potrzeby, i pomocy, chętnie wesprzemy kolegów z TT w budowie modułów( stawianie gotowych konstrukcji, wzmacnianie, również jako
nadzór Ruchu - sygnalizacja i przekładanie zwrotnic, jeśli takie się pojawią na makietach, i tym podobne wsparcia jako całość ZKMK.
5.Propozycje i uwagi.

A więc zapraszam na listę.
Ad1.
1. Leszek Zydor (Ice42)


Na górę
   
Post: 18 mar 2012, 10:54 
2. Łukasz Niemiro (Luktrez)


Na górę
   
Post: 18 mar 2012, 20:14 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:07
Posty: 82
3. Piotr Przewoźniak -Peter47.


Na górę
Post: 20 mar 2012, 22:07 
Jak w wątku. Płaszczyznowa. Czyli opcja druga. Sklejkowa.(mówiłem już o tym wcześniej)..
Jak jeszcze za mało o 30% dla Was miejsca, to tego już ja nie rozumiem, nawet odnośnie "warsztatu" do tworzenia.
Z resztą, o czym tu deliberować, skoro pomieszczenie, jak na obecną chwilę to fikcja, dopóki nie zobaczymy faktycznie przeznaczonego
dla nas(Was) miejsca na zabawę.


Na górę
   
Post: 16 wrz 2012, 16:36 
Cytuj:
Przeczytałem to chyba dwa razy i jedno mnie zastanawia po co dzielić pomieszczenie % ?
Na spotkaniu mówiłem o jakimś projekcie dla H0 czy to ma być tor testowy czy też tort by wyjść z tym do ludzi.
Zakładam że pomieszczenie będzie warsztatem dla nas a nie miejscem prezentacji ...
Zastanówcie się co chcecie robić a później to zróbcie. Czy to ma być moduł w NEM czy też płyta sklejkowa z naniesionymi torami czy też większa ilość bocznic.
Piotr obecnie jak mi obwieściłeś sytuację z tym równoległym pomieszczeniem do P.M.Modułowej H0 w/g tychże standardów, zamierzam
solidnie ruszyć ten projekt, jeśli faktycznie to pomieszczenie załatwiłeś dla nas z opcji H0.
To po pierwsze.
Zrobimy tam centralny klar tak jak to zrobiliście wtedy jak nie byłem obecny(urlop-lublin, i praca 3 zmianowa).
Rozmyślam nad sklejkami 10mm i zrobieniem szablonów do prostego segmentu jak i do łuków.
Jak wiadomo, rozmiary będą w standardzie PMM czyli o wymiarach : czoło(N) 470mmx550mmx200mm.
Reszta w klubie.
Pozdrawiam. :)


Na górę
   
Post: 16 wrz 2012, 17:04 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... 2. Oczekujemy razem Wszyscy na to "zapewniane" Nam pomieszczenie.(ocena wielkości i sprawiedliwy podział między kolegami z TT, moja propozycja to 30% dla nas -powierzchni, a reszta 70% dla TT). Myślę, że to nam spokojnie wystarczy na dobrą zabawę, i możliwości prezentacyjne, podczas imprez reklamując infrastrukturę PKP. ...
Nie bardzo rozumiem co tu dzielić. To pomieszczenie jest za małe na jakąkolwiek ekspozycję, a po podzieleniu (jakimkolwiek) to chyba tylko przez okno będzie można zaglądać. To pomieszczenie jest przeznaczone przede wszystkim na spotkania, prace warsztatowe, itp. O ekspozycji to można chyba tylko pomarzyć. No, chyba, że przejdziemy na skalę "Z"
Nie rozumiem do czego zmierzasz?

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 18 wrz 2012, 15:38 
Cytuj:
To, że mamy pomieszczenie na wagonówce to zasługa kilku osób i to pomieszczenie jest w 100% pomieszczeniem warsztatowym i jest do naszej dyspozycji, kolejne pomieszczenia na inne skale są nam nie potrzebne. Miejsce ekspozycji nie będzie naszym pomieszczeniem warsztatowym, tylko tam, gdzie ludzie będą mogli przyjść bez problemu i obejrzeć czyli jakieś sale szkolne hale sportowe itp.
Ok, ale jak dobrze pamiętasz, to sam wspominałeś o miejscu, które mogło by być na moduły H0, chyba że żartowałeś.
Ok, pogadamy na miejscu. :)


Na górę
   
Post: 26 maja 2013, 14:15 
Piotr Podsumowując wczorajsze ustalenia możemy się ustawić jak na razie do potrzeb makiety w skali TT. Ale jak juz wiele razy wcześniej informowalem o planach które to sam widziałeś z opcja budowy modułów w H0 w czyli PMM, będziemy tem projekt realizować, zaraz jak tylko zakończycie swoją w TT. Kwestia zmobilizowania ekipy do wstępnego projektu modułowego wkrótce się rozpocznie, jak tylko realnie zaplanujemy co jako. Pierwsze ruszymy na warsztacie. Tyle z obecnej mojej wizji na przyszłość modułową w skali H0 PMM. Lista chętnych osób zamieszczona w tym wątku jest nadal aktualna. Pozdrawiam. Leszek


H0 (haZero) - nie HO (ha ooooooooooo)

// Uriel


Na górę
   
Post: 26 maja 2013, 23:11 
Nie wiem, nie mnie tu nic decydować, czy podważać w tej kwestii, ale na piętrze jest kilka pustych i nie używanych pomieszczeń, których powierzchnia może wystarczyć, a nawet jest sporo większa do bawienia się w H0, ja osobiście preferuje TT, i w niej się bawię, i w tejże skali zbieram sobie jakieś tam modele jako typowy świeżak w skali. Pomieszczenie, które jest zagospodarowane przez ZKMK, i w którym powstają moduły TT, jest rzeczywiście za małe na wszelkiego rodzaju podziały, tam panuje istny warsztat, i często ciężko sprawnie poukładać niektóre elementy tylko z modółów TT-kowych, bo miejsca - dziękować tym z góry - że je mamy, nie ma aż tak dużo.

Tamtych pomieszczeń, możliwe że nikt nie będzie wykorzystywał, wtedy można np. te na przeciwko pokoju z modułami TT tymczasowo wygospodarować jako warsztat dla H0, cały korytarz jest zamykany na klucz, który mają tylko członkowie ZKMK, więc nawet jeśli drzwi od tamtego pomieszczenia się ze względów technicznych nie zamkną (a tak chyba jest z tego co wiem), to nikt niepowołany tam nie wejdzie.

To są tylko moje wyobrażenia, pogląd na sytuacje, czy jak inaczej to nazwać, nic nie sugeruje, nie namawiam, nie żądam czy cokolwiek w tym stylu. Wiem doskonale, że temat wrze już od ubiegłorocznego Poznania, i lepiej skoro kilkumiesięczne zatargi odchodzą w zapomniane, dążyć do tego żeby to czym jako klub się pasjonujemy nas wszystkich zrzeszało i mobilizowało to wspólnego działania, a nie dzieliło i skłócało na długie miesiące.


Na górę
   
Post: 27 maja 2013, 4:13 
Uriel nie przesadzaj. Piszę z komórki-telefonu, a ona czasem w pisowni zaklamuje. :) "H0".


Na górę
   
Post: 18 cze 2013, 16:11 
Panowie. Skoro otrzymaliśmy pomieszczenie na uniwerku i jest pomysł na budowanie makiety w skali H0, to może czas by się zainteresować profilami do moduł?w skrzynkowych, i tak jak padł u koleg?w z frakcji TT, z znaleźć i zamówić od firmy która to profesjonalnie wycina. Moja makieta płaszczyznowa będzie na pomieszczeniu przez wakacje, po czym zabieram ją z powrotem na kwadrat, że względu na moją dalszą jej modyfikację. Odnośnie magistrali paliwowej i rampy wojskowej. A poza tym by przede wszystkim zrobić więcej miejsca na pierwsze moduły skrzynkowe. Co Wy na to Panowie ?


Na górę
   
Post: 18 lip 2013, 15:05 
Witam Wszystkich. :)
Tu mała zmiana planów, odnośnie naszych przyszłych budowli modułów w systemie PMM[Polska Makieta Modułowa].
Norma jest taka. [PDP] do ściągnięcia.
Pierwsze płytki czołowe, i podłużnice z częścią środkową, właśnie sobie opracowuję, i wkrótce zrobię zamówienie w Castoramie, bądź Leroju.Marlin.
Tu Link. :
http://download.gbbkolejka.pl/doc/normaH0.pdf
A więc do roboty i potem czas je poskładać. Jak będziemy mieli je po 5 każdy, to w tej kwestii, już będzie super! :mrgreen:
Pozdrowionka i powodzenia w budowie. :)
Ps.
Tak dla ciekawostki podam, że także rozpoczynam moje pierwsze dwa moduły w TT w budowie i potem w wykańczaniu, aż do sadzenia i przyszłego podłączenia do reszty makiet pozostałych kolegów w klubie. :)
Życzyłbym sobie i Wam tego samego w H0 1:87 jeśli chodzi o przyszłość makiety... A więc do konstruktywnej i efektownej roboty zapraszam! 8-) :)
I jeszcze raz zbieram listę osób chętnych do rozwoju makiety w H0 w standardzie PMM.

Ja jako pierwszy. :mrgreen:
1.Leszek Zydor [Ice42]
2.
3.
4.
5.
6.


Kto następny ??


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl