- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 1:42

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 maja 2013, 17:01 
Witam. Często przechodzę przez CW i te widoki mam prawie na codzień. Akurat ostatnio zauważyłem te obręcze tydzień temu. Pozdrawiam. Leszek


Na górę
   
Post: 07 maja 2014, 22:49 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:48
Posty: 98
"Metoda podniesienia ŻUKA i obrotu o 180stopni na torach o rozstawie 1435mm" - to tytuł pomysłu, opracowania, pracy Magisterskiej itd. na w/w temat. Może być plagiat z gabloty na torach, komisja przymknie oko. Trzeba pamiętać o wale napędowym pod ramą Żuka i jego wyważeniu w czasie obrotu.
No Chłopaki do myślenia. I Dziewczyny tak samo.


Na górę
Post: 08 maja 2014, 17:17 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Kiepsko widzę takie rozwiązanie w Żuku. Po pierwsze środek ciężkości może być zbyt blisko przedniej osi, a po drugie, nie wiem na ile to się zmieniało w późniejszych modelach, a w moim podłoga była drewniana. Pytanie czy musi to być obrotnica czy nie lepiej zastosować jakiś mechanizm całkowitego podnoszenia samochodu. Coś takiego stosowało się kiedyś w wyścigach samochodów turystycznych (może nadal stosuje) żeby zmniejszyć czas podnoszenia samochodu, w progach były zamontowane 4 siłowniki, które po podłączeniu powietrza z zewnątrz, unosiły całą rajdówkę. Oczywiście tam to jest wysoko zaawansowana technologia, ale można by pomyśleć w tym kierunku ;)


Na górę
Post: 08 maja 2014, 23:22 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:48
Posty: 98
Jeśli chodzi o zakładanie kół kolejowych, to można podnosić Żuka osiami, przednią a potem tylnią.
Sprawa się komplikuje kiedy trzeba jechać z powrotem lub wjedzie się w torowy zaułek i jazda na wstecznym.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl