- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:03

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 lip 2013, 9:52 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Tkt3 jest parowozem bardzo uniwersalnym, więc podpiąć do niego możesz prawie wszystko. Pytanie czy chcesz do niego dopasować jeden konkretny skład, z którym będzie cały czas jeździł, czy też mają to być na przykład osobne składy towarowy i osobowy?
Ja osobiście pokusił bym się o jakiś skład mieszany, składający się na przykład z trzech wagonów osobowych Schirmera Ci33 i BCi34 (numery katalogowe 50610, 50620 i 50630), oraz towarowego krytego, typu Oppeln lub Bremen.
Możesz też podpiąć parę platform PPyk od Roco, tyle że "znawcy" mogą się czepiać że Tkt3 jest za słaby by ciągać eszelony z czołgami ;) No i oczywiście dwu osiowe węglarki Wd od PMT (dostępne obecnie w zestawie po 3 szt). Kiedyś widziałem BR86 ze składem 15 takich węglarek i naprawdę wyglądało to super :D Jedyną wadą tych wagonów jest ich mała masa, która powoduję że w dłuższych składach, wagony zaczynają "pływać", przez co skład zachowuję się jak harmonijka. Ja dociążyłem swoje wagony ładunkiem węgla i problem zniknął ;)


Na górę
Post: 12 lip 2013, 9:05 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Nigdy nie widziałem Tkt3 z bipą, ale znawcą nie jestem więc możliwe że coś takiego kiedyś jeździło. Wydaje mi się jednak że taki skład nie wyglądał by zbyt "naturalnie", zwłaszcza z 4 członową bipą :|


Na górę
Post: 13 lip 2013, 21:59 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Pierwszy to na pewno DDRowski Gms, czyli Bremen, a drugi Kddth z budką hamulcową. Trzeci to węglarka, ale za mało jej widać ;)


Na górę
Post: 14 lip 2013, 10:45 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Przyjrzałem się tym fotką dokładnie i nawet wiem gdzie zostały wykonane ;) Skład manewruję przy zakładach Amino, więc pewnie mamy do czynienia z ładunkiem spożywczym, lub akumulatorami, bo po drugiej stronie tej (wtedy jeszcze) brukowanej drogi, znajdują się do dzisiaj zakłady Centry :)
Z tym oznaczeniem DR, to stawiał bym na jakiś transport "międzynarodowy". Pamiętajmy że NRD znajdowało się w tej samej strefie "wpływów" co my, więc robiliśmy z nimi interesy... Mało prawdopodobne żeby ten wagon przez 23 lata po wojnie nosił jeszcze niemieckie oznaczenia, zwłaszcza że wtedy funkcjonowało raczej oznaczenie DRG.


Na górę
Post: 11 sie 2013, 18:26 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Mi żona wraz ze znajomymi sprawiła taki zestawik i teraz mam podobny kłopot do Ciebie, z tym że w ja nie mam loki :D
Razem możemy zestawić ładny składzik.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. Jest to urodzinowy prezent, który wyjaśnił pytania żony i dziwny telefon Krzyszttofa (dzięki) :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl