- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:37

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 lut 2014, 12:37 
Wczoraj na allegro zauważyłem ciekawą aukcję, gdzie do kupienia jest fajny czeski wagonik osobowy Bi30 jako model do samodzielnego sklejenia. Zdjęcie jakie sprzedający dodał do swojej aukcji pozostawiało wiele do życzenia pod względem jakościowym (link: http://aukro.cz/show_item.php?item=3988218529) dlatego napisałem do niego z prośbą o wysłanie zdjęć lepszej jakości (link: http://mujweb.cz/nex/tt_katos/os2b.htm)
Ciekawostką jest to, że model posiada dwa warianty budowy, pierwszy jako epoka III, a drugi jako epoka IV. Pytanie brzmi, czy te wagony kiedykolwiek były widywane na polskich liniach kolejowych? Czy obsługiwały one wyłącznie ruch regionalny w Czechach? Sądząc po oznaczeniach klasy wagonów, raczej ta druga opcja, ale być może zdarzały się wyjątki. Czekam na odpowiedzi, bo nie wiem czy nie zawracać sobie tematem głowy.


Na górę
   
Post: 20 lut 2014, 15:41 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
A to nie są czasem aukcje Tomasa Z FTT?

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 20 lut 2014, 18:33 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Czy te wagony jeździły na PKP, tego nie wiem, ale widziałem je w oznaczeniach DRG z "glapą" i wyglądały całkiem fajnie ;) Swoją drogą jedną wypraskę z tym wagonem dostałem od Uszatego na warsztatach, żeby "coś" z tego stworzyć, więc też z chęcią bym się dowiedział czy to co ewentualnie z tego powstanie, nie będzie totalną fikcją.


Na górę
Post: 20 lut 2014, 19:53 
Darku zapewne masz rację, a raczej na pewno, bo w odpowiedzi na mojego maila widnieje podpis Tomas Rejl.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl