- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 22:39

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lut 2014, 23:07 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... pozostaje Tobie tylko Conrad lub Tillig.
To temat "SERWO" zostaje zamknięty.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 27 lut 2014, 23:10 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
...Zobacz, znów sprzedaje ...
Trudno nic nie poradzę. Widać nie opłaca mu sie sprzedać dla członka TT-Clubu z 15% zniżką. Więc sprzedaje jako ktoś inny za 192 PLNy. Poczekam aż moje źródło da znać, że są, wtedy zapłacę jeszcze mniej.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 28 lut 2014, 20:44 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Jeśli chodzi o makietę stacjonarną, to Conrad raczej nie powinien sprawiać problemów. Ale przy modułach się nie sprawdza. Moja stacja zaliczyła tylko dwie imprezy i po każdym przejeździe spędzałem kilka godzin na regulacjach i naprawach, a nawet wymianie 4 napędów... Dlatego właśnie na nowym projekcie będę stosował serwa ;-) ... To tak na zakończenie tematu o serwach 8-)


Na górę
Post: 03 mar 2014, 20:48 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Jeśli chodzi o makietę stacjonarną, to Conrad raczej nie powinien sprawiać problemów ...
Conrad coś nie daje rady przy DKW II. Ma tutaj 2 iglice do przesunięcia, a w EW2 tylko jedną. Już dwa Conrady po kilku przełączeniach nie przerzucają prawidłowo, zostaje szczelina. Tillig radzi sobie bezbłędnie. Poza tym ta zmiana polaryzacji jest taka sobie, raz jest 30-40? a raz 200-250?. Popatrzyłem do wnętrza takiego Conrada i ...

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 03 mar 2014, 21:04 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Zauważyłem że im młodsze Conrady, tym jakość i działania jest gorsza... A jeśli chodzi o jakość wykonania, to niestety ta od początku była taka sobie. No i trafiają się napędy już wadliwie działające jako nówki...
U mnie na DKW I Conrady dają sobie rade całkiem nieźle, ale DKW II ma inną konstrukcję, przez to potrzebna może być większa siła napędu.


Na górę
Post: 03 mar 2014, 21:11 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... No i trafiają się napędy już wadliwie działające jako nówki ...
Faktem jest, że jeszcze nie trafiłem na żaden wadliwy egzemplarz Conrada.
Cytuj:
U mnie na DKW I Conrady dają sobie rade całkiem nieźle, ale DKW II ma inną konstrukcję, przez to potrzebna może być większa siła napędu.
Ja też nie zauważyłem żadnych problemów na DKW I, IBW, EW1. Na EW2 montowałem jednak zawsze Tilligi. Tu na DKW II sprawa jest ewidentna bo napęd musi przerzucić jakby dwa EW2. Zostaje więc tylko Tillig.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 03 mar 2014, 21:15 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Ja na stacji mam same Conrady, nawet na EW3, a DKW II ma u siebie Bartowe oraz chyba Kuba na technicznej i wszystkie właśnie na tych napędach... No a jeśli chcesz inwestować w napędy Tilliga, to może jednak warto pomyśleć o systemie na serwach? W tym przypadku na pewno wyjdzie taniej.


Na górę
Post: 03 mar 2014, 21:28 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Leszek, ja chyba jednak zainwestuję w Tilligi. W sumie jeden tillig kosztuje mnie około 55 złotych. Potrzebuję ich ze 4 sztuki maksymalnie. A montować trzeci rodzaj napędu? Nie mam też doświadczenia z serwami. Ja na makiecie muszę mieć pewność działania bo inaczej to osiwieje przy demontażu napędu jak nawali. Teraz nie mam nic na makiecie oprócz torów. Demontaż tego "placka" na którym chcę wymienić anglika będzie mnie kosztował ładnych parę godzin. Faktem jest, że akurat ten jest najbardziej skomplikowanym, bo stacyjny. A później gdy makieta będzie "pełna" tzn z krajobrazem. Wolę nie myśleć.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 03 mar 2014, 22:16 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Macieju, ja Ciebie przecież do niczego nie zmuszam, a jedynie dziele się swoimi doświadczeniami. Na temat napędów Tilliga się nie wypowiadam, bo ich nie używam. Ale temat serw nie jest mi obcy i jeśli chodzi o wytrzymałość, to projektowane są na setki tysięcy cykli i używane w droższym niż nasze hobby, bo modelarstwie RC. A przy sterowaniu samolotem za 8 kilo "peelenów", nie może być mowy o "nie dociągnięciu" lotki, bo grozi to opłakanymi skutkami... Ja też byłem jeszcze nie tak dawno sceptycznie nastawiony, ale wiem już z czym to się je i nie taki diabeł straszny ;) Myślę że co najmniej 75% stacji modułowych w H0 chodzi właśnie na serwach, a taki Lewin Leski zjeździł już pół świata i gdy w Sopocie rozmawiałem o tym z Lewińskim, twierdził że jeszcze nigdy nie miał problemów z żadnym napędem...


Na górę
Post: 04 mar 2014, 0:15 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Macieju, ja Ciebie przecież do niczego nie zmuszam, ...
Leszku, przecież wiem. To jest po prostu dyskusja. Być może skuszę się na takie servo. Musiałbym tylko więcej wiedzieć np. o montażu, regulacji. O wersji DCC nie dyskutuję bo mam aż nadto dekoderów.
Cytuj:
... jeśli chodzi o wytrzymałość, to projektowane są na setki tysięcy cykli ... że jeszcze nigdy nie miał problemów z żadnym napędem...
Załóż więc nowy wątek i opisz zalety takiego servo na makiecie/module.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 04 mar 2014, 17:56 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
U mnie mała rewolucja na makiecie. Będę miał tylko Baeslery, już jada do mnie. DKW I do archiwum lub do odstąpienia.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 04 mar 2014, 18:10 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Cytuj:
U mnie mała rewolucja na makiecie. Będę miał tylko Baeslery, już jada do mnie. DKW I do archiwum lub do odstąpienia.
Gdzie Ci się udało je zdobyć? Ile łącznie będziesz ich miał na torcie?

_________________
Dariusz


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl