- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:37

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Makieta
Post: 15 paź 2014, 20:23 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2013, 0:54
Posty: 21
Ostatnio troszku porobiliśmy z dziećmi jedną część makiety jako że odechciało mi sie zamieszczać informacje na ftt.pl tam tylko wszystko nie tak ehy ahy :) To zamieszczę je tu może coś podpowiedziecie co dołożyć co zmienić itd :) A o to fota

Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 20:31 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Makieta bardzo ładna, można byłoby oświetlić domki. :)


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 20:42 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2013, 0:54
Posty: 21
Cytuj:
Makieta bardzo ładna, można byłoby oświetlić domki. :)
A to spokojnie to zapewne będzie zrobione latarnie też jeszcze nie podłączone, twierdze tylko że mamy za mało szczegółów na makietę i musimy to zmienić :( tylko jakoś brakuje pomysłów

Pozdrawiam
Darek z rodzinką


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 20:46 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Widzę że nie tylko ja mam "uraz" do FTT ;)
A wracając do makiety, to trochę ta niebieska woda daje po oczach... ale znam historie waszej makiety i wiem że sporo robicie razem z dzieciakami, a to się chwali... no i można na niektóre rzeczy przymknąć oko. Zieleń wyszła całkiem fajnie, zabudowa też fajnie się prezentuję i widać że makieta żyje. Mi się podoba :)
Jeśli chodzi o szczegóły, to może wrzuć więcej zdjęć, a na pewno coś doradzimy.


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 20:52 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
A gdzie nóżkę nastawni podziałeś?
Mnie też ftt jakoś nie służy :lol:
Teraz nawet nie ta skala :twisted:


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 21:06 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2013, 0:54
Posty: 21
No woda w sumie pomysł jest mój Folia do pieczenia zgnieciona a dzieci malowały na żywo nie jest aż tak niebieska :) i dziecią się bardzo podoba tylko łodzi jak to młodsza powiedziałą brakuje z wędkarzami :). Dużo chcą robić same dzieci i nie zabraniamy, choć czasami szlag mnie trafia ale :) Oto więcej zdjęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 21:20 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Graffiti na murku fajne, ale w Gorzowie częściej trafiałem na takie ze "Stilonem" ;) A jeśli chodzi o szczegóły, to przydało by się zaszutrować tory do końca i wprowadzić trochę "życia" na makietę. Łódka z wędkarzem to dobry pomysł. Swoją drogą, jak moja Ola podrośnie to też mam zamiar zbudować mały torcik do zabawy, wykorzystując stary "podkład" BTTB który mam w stanie idealnym. Co prawda EW1 mają trochę inną geometrie niż zwrotnice na rurkach, ale już robiłem przymiarki i da się z tego coś zrobić.


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 21:26 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2013, 0:54
Posty: 21
Tak tyko gdzie kupić łódki i wędkarzy na nie ??. Jeżeli chodzi o życie to spokojnie ludki będą tylko jak widać narazie makieta w budowie tory mam nadzieję że do końca tygodnia będą już całe zaszutrowane :), a później już miasteczko na górce trza będzie budować ;)Wracając do "Stilonu" wiem żetego więcej w gorzowie na murach ale starsza bardziej za Żużlem :P


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 22:09 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
To trzeba było stadion wybudować (a całkiem ładny stoi w Gorzowie więc jako wzór można wykorzystać) i figurki na motorach powstawiać :D Z tego co wiem, to nikt jeszcze czegoś takiego na makiecie nie postawił ;) ... Chociaż ostatnio jak był u mnie Uszaty to bardziej kosmiczne (dosłownie) wizje mieliśmy co na modułach budować 8-)
Wędkarzy można kupić bez problemu, ale łódkę to trzeba będzie wystrugać samemu, albo zaadoptować jakąś z H0.


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 15 paź 2014, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2013, 23:40
Posty: 168
dla mnie torcik niczego sobie, zmienił bym tyko te białe linie na drodze po lewej stronie środkowego zdjęcia na bardziej zaokrąglone tak jak po prawej stronie, i te kawałki asfaltu między torami pomalował bym w coś w rodzaju płyt, albo desek bo jakoś dziwnie mi to wygląda. Ale całość spoko. Na pewno jak na terenach zielonych dojdzie jeszcze trochę średniej i wysokiej zieleniny to już będzie jezusiście ;)

_________________
Andrzej Sopot SKMK


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 16 paź 2014, 8:13 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2013, 0:54
Posty: 21
Cytuj:
To trzeba było stadion wybudować (a całkiem ładny stoi w Gorzowie więc jako wzór można wykorzystać) i figurki na motorach powstawiać :D Z tego co wiem, to nikt jeszcze czegoś takiego na makiecie nie postawił ;) ... Chociaż ostatnio jak był u mnie Uszaty to bardziej kosmiczne (dosłownie) wizje mieliśmy co na modułach budować 8-)
Wędkarzy można kupić bez problemu, ale łódkę to trzeba będzie wystrugać samemu, albo zaadoptować jakąś z H0.
Ojj widze że ty chyba często bywasz w Gorzowie ;), A łódka z H0 nie będzie za wielka ??Chyba że masz jakąś szczególną na myśli

Jeżeli chodzi o linie oddzielające drogę oczywiście są do zamalowania i poprawienia :)


Na górę
 Tytuł: Re: Makieta
Post: 16 paź 2014, 13:12 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Raczej swego czasu często bywałem... Ostatni raz byłem tam 3 lata temu i przejazdem w lutym w drodze na warsztaty do Szczecina... Ja wykorzystałem u siebie ponton z jakiegoś mega starego zestawu militarnego, niby w skali 1/72, ale jak dla mnie tobliżej mu do TT.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl