- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:09

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 sty 2015, 16:51 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Widzę, że "zaginęło" jedno zdjęcie szutrowania.
Obrazek


Na górę
Post: 03 lut 2015, 23:25 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Problem został zeszlifowany.
Nawet nieźle to wyszło ;)
P.S. Autor modułów wpadł w chwilowy samozachwyt. :mrgreen:

Obrazek

Ruszyłem z tworzeniem skarp na module 4. Pomysł z wklejeniem najpierw "poziomu" ziemi, a potem doklejeniem skarp zdecydowanie przyspieszył prace. Moduł 5 zostanie wykonany taka samą techniką.
Obrazek

Skarpy zostały już zaszpachlowane.
Obrazek

Obrazek

Teraz kolej na wycięcie wzmocnień poprzecznych skrzynki w miejscach przebiegu rowów. Kolejny błąd przy projektowaniu. Wzmocnienia powinny być w miejscach przebiegu rowów niższe. Teraz to już wiem :D .
Obrazek


Na górę
Post: 08 lut 2015, 20:18 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Ruszyłem z dalszymi pracami nad ukształtowaniem rowów na module 4.
Obrazek

Powycinałem wzmocnienia i zaszpachlowałem ubytki.
Obrazek

Obrazek

Ponadto powycinałem styrodur na moduł nr 5. Następnym razem biorę się za klejenie tego modułu.
Obrazek

Przygotowałem także korek dla modułów 4 i 5, który również czeka na wklejenie.


Na górę
Post: 10 lut 2015, 23:07 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Moduł 4 zyskał małe wzniesienie, na którym planuję umieścić zagajnik.
Obrazek

Obrazek

Moduł 5. Styrodur już wklejony, czeka na obróbkę.
Obrazek

Obrazek

W module 4 zmieniłem technikę przygotowania terenu pod sadzenie trawy. W modułach 2 i 3 zastosowałem brązową bibułę, jako podkład pod trawę. W module 5 zastosowałem pomysł Rafała - najpierw wikol...
Obrazek

... a następnie przesiewanie gipsu budowlanego. Efekt końcowy rewelacyjny (niestety zdjęcia z telefonu, jakość jak widać byle jaka).
Obrazek

Pozostaje tylko pomalować na brązowo.

P.S. Dzięki Rafi za pomoc.


Na górę
Post: 18 lut 2015, 0:58 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Na module 4 zacząłem montować tory. Na razie to tylko przymiarka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam pytanie: czy na łączeniu torów powinienem zastosować złączki, czy też sam wikol wystarczy?
Boję się, że mi się w przyszłości te tory "porozchodzą".


Na górę
Post: 18 lut 2015, 8:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2013, 23:40
Posty: 168
tory rozejść się nie powinny bo za pewne będziesz je później malował to farba przyklei szyny do podkładów, co do złączek to jest wiele szkół, jedni tylko lutują szyny inni dają złączki, a jeszcze inni dają złączki i lutują, podstawą jest to w ilu miejscach podepniesz szyny do zasilania, ja się staram żeby jedna szyna miała zasilanie w dwóch miejscach, zawsze jak jedno miejsce (czytaj lutowanie) puści z jakiś dziwnych powodów to jest to drugie, w takim wypadku nie łącze dwóch szyn ze sobą

_________________
Andrzej Sopot SKMK


Na górę
Post: 18 lut 2015, 8:56 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
rozumiem że chodzi o łączenie szyn gdzieś w środku modułu, ja w takim wypadku skracałem spinki i dodatkowo je lutowałem do szyny.


Na górę
Post: 18 lut 2015, 19:52 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Dzięki Panowie za podpowiedź.
Będę musiał też tak rozwiązać problem zasilania - po dwa kable na jeden tor (dla pewności).
Tak na wszelki wypadek skrócone złączki też zastosuję. Na jeden moduł wychodzi mi około 2,5 flexa.


Na górę
Post: 01 mar 2015, 16:52 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Dzisiaj trochę "podłubałem" na modelarni.

Moduł 4. Po pomalowaniu ziemi (w zeszłym tygodniu) przyszedł czas na małe poprawki. Uzupełniłem powstałe ubytki gipsem budowalnym.
Obrazek

Tak wygląda gotowy teren - można siać trawę. Jednak najpierw czeka mnie jeszcze szutrowanie.
Obrazek

Moduł 5. Dalsze prace przy kształtowaniu terenu. Na tym module, podobnie jak na module 4 postanowiłem urozmaicić ukształtowanie terenu o małe wzniesienie. Nie do końca jestem jednak przekonany, czy tak powinno ono wyglądać. Muszę ten temat jeszcze przemyśleć. Może macie jakieś sugestie, pomysły - z góry dzięki.
Obrazek

W końcu wziąłem się również za moduł 1 i popracowałem nad formowaniem terenu.
Obrazek

Obrazek

Na dole planowałem puścić tor wąskotorowy, ale jestem coraz mniej przekonany do tego pomysłu. Chyba przerobię ten moduł na linię normalnotorową.


Na górę
Post: 19 mar 2015, 23:01 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Kilka zdjęć z dalszych prac nad poszczególnymi modułami.

Moduł 1. Prace nad uformowaniem skarp.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie do końca jestem usatysfakcjonowany ich wyglądem. Muszę wybrać się w teren przyjrzeć się jak to wygląda w rzeczywistości.

Moduł 5. Moduł zyskał 2 rowy melioracyjne (pomysł Waldi5). Po konsultacji z Rafi jeszcze je poprawię, bo wyszły za równo.
Obrazek

Moduł 4. Powinienem zająć się elektryką, ale nie mogłem się powstrzymać i zacząłem od szutrowania. Oto efekty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 29 mar 2015, 14:22 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Ciąg dalszy prac nad modułami 4 i 5.

Moduł 5. Układanie torowiska.
Obrazek

Obrazek

Moduł 4. Próbne jazdy.
Obrazek

Obrazek

Moduł 4. Przymiarka do modułu Tombil'a. Wszystko pasuje - moduł jest przejezdny.
Obrazek

Obrazek

Moduł 5. W trakcie szutrowania.
Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 29 mar 2015, 14:50 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
patrzyłem dziś na moduł po szutrowaniu i niestety znowu muszę powiedzieć że przesadziłeś z ilością tłucznia między szynami. Wagony które są na modelarni strasznie podskakują


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl