- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 1:07

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 gru 2014, 21:31 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Dawno nie prezentowałem zdjęć z postępu prac nad modułami, a prace nad nimi się powoli posuwają się do przodu.
Obrazek

Obrazek

Ruszyły prace nad przygotowaniem terenu. Prace zacząłem przy wykorzystaniu styropianu - łatwo się go tnie, ale jest miękki. Kolejne fragmenty były już realizowane z wykorzystaniem styroduru, który jest twardy i trudno się go tnie, ale myślę, że w efekt końcowy będzie dużo, dużo lepszy (jest twardy).

Uwaga muzeum ;)
Obrazek

Obrazek

W prace na kształtowaniem terenu mocno zaangażowali się Prezes i Bart :lol:

Obrazek
Białe prostokąty zostały wstawione ze względu na brak zgody na publikację wizerunku, a właściwie to z lenistwa (bo się nawet o te zgody, nie starałem) :lol:


Ostatnio zmieniony 04 sty 2015, 23:48 przez gersot, łącznie zmieniany 4 razy.

Na górę
Post: 30 gru 2014, 0:18 
Offline

Rejestracja: 27 kwie 2014, 21:43
Posty: 14
Jestem pod wrażeniem , robota bardzo szybko się posuwa na przód a do tego tylu znakomitych kolegów Ci pomaga , gratuluję !


Na górę
Post: 30 gru 2014, 23:43 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Jak dla mnie, to robota posuwa się o wiele za wolno ;) .
Co do kolegów to się zgadzam :D


Na górę
Post: 04 sty 2015, 20:32 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Nadal trwają prace nad ukształtowaniem terenu. Powoli, powoli do przodu. Tym razem popracowałem nad wyprofilowaniem wzniesień (niestety zabrakło masy szpachlowej) oraz uzupełnieniem braków w terenie (wstawki ze styroduru).

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 14 sty 2015, 21:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Wczoraj zająłem się poprawkami "autorskimi" na modułach nr 2 i 3.
Po wyprofilowaniu skarp i terenu wzdłuż tych skarp pozostało wiele nierówności.
Postanowiłem je trochę zniwelować przy użyciu masy szpachlowej.
Tak wyglądają moduły po nałożeniu masy. Niestety będę jeszcze musiał to wyszlifować.

Moduł 2.
Obrazek

img]http://static.pokazywarka.pl/i/5507308/ ... -01-08.jpg[/img]

Moduł 3.
Obrazek

Przemyślałem też koncepcję na budowę 4 modułu. Przy modułach 2 i 3 poziomem "0" był nasyp kolejowy. Następnie wycinaliśmy (ja , Bart i Wojtek) nadmiar styroduru formując skarpy i poziom gruntu (łąki wzdłuż nasypu). Było to zajęcie czasochłonne, dużo materiału trafiło do kosza, a efekt końcowy nie do końca mnie zadowalał. Wady postanowiłem zlikwidować wspomnianą wcześniej masą szpachlową, co wiąże się z dodatkową pracą. Po przemyśleniu stwierdziłem, że na module 4 poziomem "0" będzie łąką. Nie będę musiał tracić tyle czasu na formowanie terenu. Materiał na skarpy zostanie doklejony i dzięki temu tylko je będę musiał uformować. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie moduł prezentuje się tak:
Moduł 4.
Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 14 sty 2015, 23:44 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
gersot,
moduł nr2 mam wrażenie że idzie pod górkę...takie było założenie?
Jak ma wyglądać całość Twoich segmentów?

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 15 sty 2015, 0:57 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Tak wykombinował że szlak idzie pod górkę :D


Na górę
Post: 15 sty 2015, 9:15 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Darku, na poprzedniej stronie jest dokładnie opisana koncepcja autora ;)


Na górę
Post: 15 sty 2015, 19:30 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Dokładnie tak.
Skrzynka nr 1. Wysoki nasyp i wiadukt kolejowy, po którym będzie przebiegać linia dwutorowa (H0). Pod wiaduktem droga i jeden prosty tor (H0e). Rozpoczyna się zjazd z górki (po prostej).
Skrzynki nr 2 i 3. Zjazd z górki po łuku.
Skrzynki nr 4 i 5. Jeden poziom, szlak nadal będzie przebiegać po łuku.

Kompletny łuk (skrzynki 2-5) zmienia kierunek jazdy o 90 stopni - przy promieniu 3 metrów.


Na górę
Post: 15 sty 2015, 20:31 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Wróciłem na początek tematu, prześledziłem to w jednym kawałku...ciekawe. Fakt, sporo miejsca to zajmie, ale bardzo fajne klimaty tworzą połączenia toru wąskiego z normalnym...oby tylko górka nie okazała się za stroma, jak już to wcześniej zauważył Leszek...
Trzymam kciuki za postępy ;)

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 27 sty 2015, 23:12 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Dzisiaj wziąłem się ostro do roboty.

Najpierw wziąłem się za połączenie modułów 2 i 3, celem spasowania ich ze sobą (zeszlifowania różnic w poziomach).
No i pojawiły się pierwsze problemy, za dużo styroduru pod modułami i brak możliwości połączenia ich śrubami :cry:
Po rozwiązaniu tego problemu (czytaj: wycięciu nadmiaru sturoduru) i połączeniu modułów śrubami wyrównałem poziomy.
Następnie zagruntowałem teren.

Obrazek

Obrazek
Na pierwszym planie moduł 4, którym zająłem się w tzw. "międzyczasie".

Obrazek

Moduł 4 wzbogacił się o kawałki styroduru, z których uformuję skarpy.
Obrazek

Następnie powróciłem do modułów 2 i 3, które zyskały ziemię.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 30 sty 2015, 0:17 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Moduły nr 2 i 3 zyskały dzisiaj podkład korkowy.
No i pojawiła się kolejna niespodzianka :o
Obrazek

Coś mi nie wyszło przy skręcaniu skrzynek i moduły różnią się kątem schodzenia nasypu, przez co powstała szczelina. Niestety wyszedł błąd ze wstępnej fazy tego projektu. Mam nadzieję, że między skrzynkami 1 i 2 oraz 3 i 4 nie będzie tego typu niespodzianek.
Obrazek

Jedyny sensowny pomysł na jaki wpadłem to dołożyć jeszcze jedną warstwę korka i spróbować ją później zeszlifować, tak aby lepiej wyprofilować to zejście. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Obrazek

Ponadto zrobiliśmy z Wojtkiem małe przymiarki do ustalenia skrajni ;)
Obrazek

oraz zacząłem zastanawiam się, jaki szuter wybrać do podkładów betonowych?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale tutaj jakoś sobie poradzę, bo mamy jednego eksperta, do którego będę się musiał uśmiechnąć ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl