- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:47

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 12 mar 2015, 22:53 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 12:22
Posty: 80
EW1 nie mam więc się nie wypowiadam - ale pewnie jest źle. EW3 mam 4 szt - 2 na module 2 w makiecie domowej. Te na module jakoś doprowadziłem do używalności, z domowymi mam przy jeździe w kierunku zwrotnym, problemy takie nie występujące przy EW2, których mam czynnych 28 szt. Fakt że wszystkie są w wersji do montażu więc być może to trochę moja wina. To co planuję obecnie będzie realizowane tylko na EW2, ewentualnie jakieś odgałęzienie w torze głównym na EW3.
Co do Sttandart-u ogólnie - moje subiektywne uwagi:
- czoła trzeba trzymać, otwory na śruby warto trochę powiększyć aby się można było dopasować (Przykład: w Szczecinie ostatnio były 2 miejsca krytyczne - obydwa na łukach - od strony okien wystarczyło inaczej ustawić koziołki i zlikwidować naprężenie, za słupem po lewej trzeba by dać mniejsze śruby gdyż już brakowało regulacji)
- elektryka - grubość kabli i jakość (niekoniecznie drogość) złączy - jest bardzo istotna. Zakładam że problemy z ostatniego Szczecina częściowo były tym powodowane, podobnie było na Sopocie 2014 ale na mniejszą skalę. W Poznaniu zrobiliśmy Bypas - bezpośrednie połączenie grubym przewodem do drugiego końca makiety - pomogło.
- elektryka DCC - co prawda niezależna od modułów, ale moim zdaniem "domknięcie" obwodu przez połączenie początku magistrali z końcem powoduje że system lepiej działa - odległość myszy od Bostera jest mniejsza - wpięcie dodatkowej myszy na końcu nie powoduje tego co w Szczecienie - na targach ostatnio dorobiliśmy taki przewód.
- jazdy z rozkładem - psują zabawę, ale uwaga przy dużym układzie jednak trzeba by określić jakieś zasady np umożliwianie wjazdu na dane odgałęzienie przez zawiadowcę i jakieś ogólne zasady co do ilości składów na danej części makiety aby uniknąć "korków" czy nadmiernych przestojów
- karty taborowe - nie rozumiem idei, aczkolwiek patrzą ze swojej strony gdyby tak mieć ze trzy stacje kontenerowe na dużej makiecie i przesyłać między nimi kontenery to mogłaby być niezła zabawa (dotyczy też innych ładunków)
Znowu się rozpisałem...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl