- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:09

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 33 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 22 lip 2019, 9:00 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Rozpoczął się również remont głównej ulicy. Koniec z pijanymi kierowcami CFS jeżdżącymi pod prąd.
Obrazek

Do pożaru Urzędu Skarbowego dojechali w końcu strażacy. Trochę im to zajęło 4-5 lat :lol:
Obrazek

W tzw. międzyczasie dotarła do mnie paczka z Arduino i rozpocząłem nową "przygodę" tym razem z robotyką.
Planuję to "ustrojstwo" wykorzystać do obsługi zwrotnic w CFS. Czas pokaże, czy jest to właściwy kierunek.
Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 lip 2019, 9:02 przez gersot, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 22 lip 2019, 9:01 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Na makiecie pojawił się miejscowy przewoźnik.
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 22 lip 2019, 9:29 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Drucik dzielnie walczył z elektryką.

Tak było. Wszystko było uruchamiane osobno. Na każdej imprezie coś działo, innym razem nie itd.
Obrazek

Po zmianie samochody i kamienice włącza się przy wykorzystaniu jednego zasilacza.
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 23 lip 2019, 11:44 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Powiedz proszę jakiego generatora dymu użyłeś :)


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 23 lip 2019, 15:36 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Powiedz proszę jakiego generatora dymu użyłeś :)
Dobre pytanie, ale nie wiem. Był w zestawie, a montował go Broda.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 26 lip 2019, 8:33 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
A mnie ciekawią Twoje silniczki krokowe ,mają potencjał. Możesz napisać jak się sprawiały?

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 27 lip 2019, 21:51 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
A mnie ciekawią Twoje silniczki krokowe ,mają potencjał. Możesz napisać jak się sprawiały?
Dla mnie niestety nie mają :cry: . Z silnikami krokowymi poległem. Nie udało mi się ich uruchomić, ale... się nie poddałem i poszedłem dalej. Teraz walczę z serwomechanizmem. Efekty są obiecujące. Nabyłem Arduino. Co więcej, nawet sam napisałem program :mrgreen: , dzięki któremu przełączam diody i przestawiam serwomechanizm o określoną liczbę stopni. Wykorzystam to przy zwrotnicach w Car Faller Systemie. Dzisiaj odbyłem konsultacje z Barowym i teraz będę kombinował z zatrzymywaniem samochodów. Jest moc :twisted:


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 12 sie 2019, 10:08 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
No i dupa. Zewnętrzny hosting zdjęć to porażka. Jak widać w powyższych postach, wszystkie zdjęcia poszły się.. :evil: ...
Wreszcie dotarło to do Ciebie, może i dotrze do innych. Mamy miejsca na fotki na forum. Jedyne ograniczenie to wielkość fotki, zdaje się 300 kB. Rozumiem, że dla większości zmniejszenie rozmiaru to robota równie ciężka jak w łagrze na Syberii i wolą wrzucać pełny rozmiar na hosting.
Można i tak ....

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 31 gru 2022, 0:56 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Po bardzo długiej przerwie wróciłem do Projektu X. Zmotywowała mnie planowana w styczniu impreza w Toruniu oraz prośba Juniora (Mareczki) o przywiezienie modułów z Car Fallerem Systemem (CFS). Niestety czas zrobił swoje. Moduły wymagają prac naprawczych oraz czyszczenia. Przy okazji postanowiłem także wyeliminować błędy popełnione w przeszłości. :lol:

Prace rozpocząłem od reanimacji Car Fallera. Plany co do tego systemu były ambitne, wykonanie takie sobie, żeby nie powiedzieć, że wręcz słabe. Na pierwszy ogień poszedł moduł Stare Miasto Rondo.

Moduł miał pozwalać na zawracanie pojazdów jadących z dwóch kierunków. Realizacja miała nastąpić przy wykorzystaniu zwrotnic Fallera. Następnie eksperymentowałem z serwomechanizmami i Arduino. Niestety efekty nie były zadowalające, a największym problemem okazały się zbyt ostre zakręty. Ponieważ tego problemu nie udało mi się nigdy do końca wyeliminować, to na każdej imprezie, pojazdy wjeżdżały na rondo tylko z jednego kierunku. Pomimo zastosowania tego zabiegu i tak często zdarzało się, że pojazdy albo jeździły w kółko po rondzie, albo wyjeżdżały poza drogę. Generalnie ciągle trzeba było nadzorować ich ruch.

Zacząłem od rozbiórki starej nawierzchnii i demontażu drutów Car Fallera na rondzie. Zrobił się niezły bałagan. :lol:
Załącznik:
20221230_193805aa.jpg
No i po raz kolejny poległ pomnik na rondzie. :evil:

Następnie wziąłem się za usunięcie zwrotnicy Fallera (po prawej) i serwomechanizmu (na górze).
Załącznik:
20221230_194254aa.jpg
Z tym drugim miałem nie lada problem. Serwomechanizm wychodził na wręgu modułu. W przeszłości podciąłem go i w tym miejscu zamontowałem odpowiednio wycięty element sklejki, do którego przykręciłem wspominany serwomechanizm. Niestety rozwiązanie, jakie wówczas zastosowałem było na tyle głupie (nie mogę sam się nadziwić, że na to wpadłem), że demontaż okazał się czasochłonny. Nie przewidziałem możliwości jego wymiany bez konieczności rozbiórki ulicy. :shock:
W przypadku awarii i tak musiałbym tę nawierzchnię rozbierać.

Tak to wyglądało po demontażu zwrotnic i częściowym uzupełnieniu otworów w styrodurze.
Załącznik:
20221230_201209aa.jpg
Na koniec odtworzyłem z kartonu nawierzchnię jezdni.
Załącznik:
20221230_202133aa.jpg
Do zrobienia pozostało:
- wyżłobienie rowka na drut do Car Fallera
- przyklejenie nowego drutu
- zaszpachlowanie nierówności gładzią
- zeszlifowanie nawierzchni jezdni
- pomalowanie nawierzchni jezdni
- odkurzenie modułu.

Ponadto, jak czasu mi nie zabraknie to spróbuję:
- namalować oznakowanie poziome
- zamontować z przeźroczystego plastiku zabezpieczenia chroniące pojazdy CFS przez upadkiem z modułu
- uzupełnić brakujące wyposażenie i maszyny przy rozbiórce kamienicy.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 31 gru 2022, 12:14 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Super to wygląda. Życzę determinacji w dążeniu do celu.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 31 gru 2022, 12:15 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Czy ten drut CarSystem to jest miedziany? Linka czy drut?
Na czym polegał kłopot z serwomechanizmami?
Kłopot z wjazdem na skrzyżowanie można rozwiązać stosując przerwę w drucie, zsynchronizowaną ze światłami na skrzyżowaniu.
Myślałeś o takim rozwiązaniu?
Ciekaw jestem czy można tak zrobić. Technicznie wydaje się to łatwe.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 31 gru 2022, 17:31 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Super to wygląda. Życzę determinacji w dążeniu do celu.
Dzięki. Zobaczymy na ile starczy mi zapału ;) .


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 33 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl