- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:55

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 127 28 29 30 3133 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 22 sie 2018, 15:22 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
A właśnie podwójne słupki dają efekt "segmentacji" barierki, gdyby była identyczna na całej długości "zlała" by się z otoczeniem, mnie się tak bardziej podoba :D

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 03 wrz 2018, 21:40 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Na budowę wiaduktu dotarł ciężki sprzęt. Pierwsze przymiarki :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 05 wrz 2018, 11:00 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Ślady gąsienic mega, ciekawe jak wyjdą po zalaniu klejem.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 05 wrz 2018, 13:27 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. Generalnie zostały one już wyciśnięte na kleju zmieszanym z piaskiem.
Muszę odsypać nadmiar piachu i zobaczymy co wyszło.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 31 paź 2018, 23:44 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Powrót do korzeni. Odkopałem w magazynie moduł nr 1 - wiadukt linii dwutorowej nad linią jednotorową. Pomysłów co ma się pod tym wiaduktem znajdować miałem wiele. W końcu wykonałem profile do H0e, ale ostatecznie zamiast ułożyć wąski tor zamontowałem tor w skali H0. Efekt - ładnie się ten moduł prezentuje na imprezach, ale jest bardzo niepraktyczny (niestety nie tylko z tych względów).
W końcu po namowach Barowego i Sakoriusa zmobilizowałem się do zbudowania dwóch modułów przejściowych - jednotorowych. Do budowy tych modułów wykorzystałem gotowe formatki przygotowane kilka lat temu. Planowany debiut - na naszych warsztatach modelarskich w 2019 roku.

Pierwsze przymiarki.
Obrazek

A oto efekty z dzisiejszego wypadu do modelarni.
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 31 paź 2018, 23:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 01 lis 2018, 1:11 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Pomysł super, zawsze 2 poziomowe konstrukcje robią wrażenie :)
Zastanawiam się tylko jak długi będzie zjazd do poziomu -1 i czy zmieści się na uniwerku :?


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 01 lis 2018, 1:14 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
Gerard jesteś niesamowity tępa pracy pozazdrościć :D

Ja ostatnio zacząłem poszerzać skrzynki, aby zmieścił mi się dworzec No i żeby były wszystkie równe, ale nie mam kiedy dokończyć.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 01 lis 2018, 12:36 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Pomysł super, zawsze 2 poziomowe konstrukcje robią wrażenie :)
Zastanawiam się tylko jak długi będzie zjazd do poziomu -1 i czy zmieści się na uniwerku :?
Kacper - ten wiadukt wraz z łukiem był już wystawiany na naszych warsztatach, gdy H0 było wystawiane jeszcze w tym mniejszym holu oraz na Dniu Dziecka w Starej Rzeźni. Łuk na linii dwutorowej ma promień 3 metrów, różnica poziomów 7,5 cm, całość składa się z pięciu skrzynek: wiadukt, wzniesienie, kukurydza, krowy, zboże. Teraz pracuję nad tym, aby wykorzystać tę linię jednotorową, która biegnie pod wiaduktem. Jak skończę te przejściówki, to pozostaną mi jeszcze do zbudowania 4 kolejne moduły dwutorowe, które ponownie wyprowadzą linię dwutorową o 7,5 cm do góry. Jest co robić.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 01 lis 2018, 12:47 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Gerard jesteś niesamowity tępa pracy pozazdrościć :D
Dzięki. Na doprowadzenie tego modułu do takiego stanu potrzebowałem praktycznie 3 popołudnia, nie licząc wycięcia formatek i składania toru.
Pierwszy raz: przymiarki i skręcenie skrzynki.
Drugi: wklejanie styroduru.
Trzeci: formowanie skarp, ustawienie toru, szutrowanie, wklejanie drogi.
Między drugim i trzecim etapem wpadłem jeszcze do modelarni na 20 minut w celu przyklejenia korka na torowisko.

Cytuj:
Ja ostatnio zacząłem poszerzać skrzynki, aby zmieścił mi się dworzec No i żeby były wszystkie równe, ale nie mam kiedy dokończyć.
Widziałem, szpiedzy donieśli, że podobno dworzec Ci się nie zmieścił na skrzynkach. Czasami lepiej na początku pewne rzeczy przemyśleć, niż później się męczyć. Miałem tak z w/w modułami wiadukt + łuki. Po czasie stwierdziłem, że można było trochę te skrzynki inaczej zaprojektować, żeby były bardziej uniwersalne. Tak samo z szerokością naszych modułów z CFS. Powinny być przynajmniej o 5 cm szersze, bo teraz mamy problem, z niektórymi samochodami przy zawracaniu (za mały promień skrętu). Człowiek się uczy całe życie...


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 01 lis 2018, 16:12 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Łuk pamiętam, chodziło mi o zejście z poziomu normalnego toru na tor pod wiaduktem.
Chyba, że poziom pod wiaduktem jest poziomem 0, a łuk wraz ze wzniesieniem jedzie z poziomu 0 do +1:)


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 03 lis 2018, 13:33 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2016, 17:56
Posty: 85
No właśnie to ja wiem ale te 3 lata temu się nie znaliśmy i nie miałem od kogo czerpać porad, a za małe doświadczenie spowoddowało te błędy.

Jak skończę swoją stację mam plan masowo napierdzielać szlak jednotorowy ale to już będą w pełni przemyślane konstrukcje. Oczywiście zrobię drogi z CFS żebyś miał po czym jeździć a może i samemu sobie coś kupię :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 127 28 29 30 3133 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl