- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:52

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 lis 2015, 19:44 
Offline

Rejestracja: 14 wrz 2015, 14:25
Posty: 114
mam mały problem ze swoim lokiem. Mianowicie:
F0+F1 światła czerwone z tyłu lokomotywy, zmienne kierunkowo ta funkcja nie działa
F1 tylko światła czerwone z tyłu lokomotywy (przydatne, gdy lokomotywa jedzie na końcu składu albo w trakcji wielokrotnej) ta działa jako F0+F1 są światła zmienne kierunkowo. Tylko jest problem z jednej strony wraz z czerwonymi światłami świeci się lampa czołowa i tylko z jednej strony.
Czasami na chwile zapala się światło w kabinie maszynisty na sec. mrugnie.
nie wiem czy to wina mojego MM coś może jest źle ustawione czy coś może być z lokiem. Mam nadzieję, że ktoś się nade mną zlituje i zaprosi mnie albo przyjdzie do mnie żeby sprawdzić mojego MM i czy wszystko jest ok ustawione. Dodam, że to mój pierwszy raz więc mogłem coś źle ustawić... liczę na pomoc kolegów z klubu :)


Na górę
Post: 14 lis 2015, 20:33 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Jak na mnie to masz coś z loką nie tak lub walnięty jest dekoder. Podobny objaw mają stonki produkcji Rangera w TT, gdzie notorycznie miga górne światło od strony przeciwnej niż kierunek jazdy lokomotywy, nie zależnie w którą stronę lokomotywa jedzie i czy ma zapalone światła, czy też nie. Tam spierniczony jest cały układ sterujący światłem, oparty na enkoderze i jest to błąd producenta (do którego notabene nie chce się przyznać - ale to już temat na osobny wątek)... Według mnie MM nie ma z tym nic wspólnego, bo raczej nie ma możliwości zapalenia naraz dolnych czerwonych i jednego górnego, tylko z jednej strony. Wspomiałeś, że ktoś tą Stonkę dla Ciebie robił i stwierdził że mogła się uszkodzić. Ją bym się nie zastanawiał, tylko odsyłał, zanim się okaże że spalisz dekoder... Na TT Weekendzie, po kilkudziesięciu minutach jazdy, spalił się dekoder w BR291 Piko Bartowego, która też miała problemy z oświetleniem.


Na górę
Post: 14 lis 2015, 20:56 
Offline

Rejestracja: 14 wrz 2015, 14:25
Posty: 114
no to w poniedziałek będę musiał go odesłać... niestety ;/


Na górę
Post: 14 lis 2015, 23:53 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
A kto jest producentem tej loki?

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl