- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 2:49

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 29 mar 2017, 20:58 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
To wszystko robi "mega" wrażenie. Naprawdę mi się to podoba.
Cieszę się, dzięki. Ja właśnie taką miałem wizję mojej makiety: FULL Auto (+piwo); SEMI-AUTO czyli częściowo samo jeździ a ja mam swój skład. Tej opcji jeszcze nie testowałem. 3-cia opcja to wszystko "na rękę" To jednak trudne samemu opanować 2 lub 3 składy.
Cytuj:
Jeżeli dobrze rozumiem; jeżeli w bloku nr 3 stoi lokomotywa, to lokomotywa znajdująca się w bloku nr 1 nie zostanie przez system puszczona dalej, dopóty, dopóki ta z bloku 3 nie odjedzie dalej i nie zamelduje się w kolejnym bloku nr 30?
Tego jeszcze nie testowałem, ale tak być powinno. Miałem trochę inną sytuację gdy z Bloku 15 miał skład jechać przez Bloki 29,17, 16 i wjazd do Bloku 15. Jednak jadąca w przeciwną stronę z Bloku 14 do 14 przez m.in. Blok 16 gdzie miała planowy postój. Loka z jakis tam powodów nie odjechała o czasie i stała. W Bloku 15 loka jednak czekała i system jej nie puścił w trasę.
Cytuj:
Czy w przypadku wykolejenia się lokomotywy podczas przejazdu między blokami np. 3 i 30 system automatycznie uniemożliwi lokomotywie z bloku nr 1 dalszą jazdę. Bloki sąsiadują ze sobą, czy też jak na schemacie torowym stanowią odrębne fragmenty układu oddzielone torami szlakowymi?
Tego nie wiem jeszcze. Jeśli skład wykolei się gdzieś pomiędzy blokami to może być kraksa. System dostaje informację zwrotną z bloków i na tej podstawie wie gdzie pociąg i czy można ułożyć drogę wg rozkładu jazdy. Jeśli skład będzie w bloku 30 (wg systemu) a jednak stanie i część wagonów zostanie przed blokiem 30, a blok 3 będzie wolny, to system odczyta, że wszystko jest OK to może być kraksa.
W sumie to dopiero miałem tylko 2 składy gdzie droga się przecinała. Gdy składy jeździły zgodnie z rozkładem to wszystko grało. Skład wjechał na swój tor to system puszczał ten drugi skład. Jeszcze dużo mam roboty z tym rozkładem bo to nie przychodzi mi łatwo.

Na razie uczę się jeszcze rozkładu jazdy.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 29 mar 2017, 22:21 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Jest sytuacja awaryjna.
Skład B stoi pod semaforem, a skład A jedzie kontra i zostaje zatrzymany w Bloku 29.
Załącznik:
20170329_213552_111222resized.jpg
Dlaczego skład B nie ruszył, nie wiem. Sprawdzę ! Jednak Skład A zatrzymany został na "czerwonym" w Bloku 29.
Sytuacja na ekranie LCS. Z lewej strony ekranu nad zegarem masz meldunki z Rozkładu Jazdy.
Załącznik:
kolizja1.jpg
Teraz masz pełniejszy pogląd???
Faktem jest, że trzeba nadzorować ruch na makiecie. Ale to jest o niebo łatwiejsze niż sterowanie ręczne. No i satysfakcja !!!!! 8-)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 02 kwie 2017, 12:29 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Widzę, że przed tobą jeszcze dużo pracy. Powodzenia w realizacji i czekam na efekty końcowe.

P.S. Zalogowałem się na forum Gbbkolejka i zamierzam się w końcu lepiej zapoznać się z możliwościami tego programu.


Na górę
Post: 02 kwie 2017, 16:57 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... P.S. Zalogowałem się na forum Gbbkolejka i zamierzam się w końcu lepiej zapoznać się z możliwościami tego programu.
Dobrze się domyśliłem, że to Ty. Czytaj tam jest trochę materiału do opanowania.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 02 kwie 2017, 16:59 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Widzę, że przed tobą jeszcze dużo pracy. Powodzenia w realizacji i czekam na efekty końcowe. ...
Już robię próby z 7 składami. Wychodzą mankamenty rozjazdów, napędów, łączenia torów, itp.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl