II Warsztaty Modelarskie Szczecin 2015 – podsumowanie

W weekend 21-22 lutego Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei po raz drugi zaprosił mieszkańców miasta na Warsztaty Modelarskie do siedziby Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług.

fotka

 W trakcie warsztatów prezentowaliśmy techniki budowy makiety kolejowej. Można było poznać tajniki ich tworzenia, własnoręcznie spróbować zrobić drzewko, pomalować wagony za pomocą aerografu czy ukształtować teren na module. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszyło się stanowisko na którym sialiśmy trawę. Przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego elektrosadzarką ( wytwarzające pole elektrostatyczne ) dzieci jak i dorośli wspólnie z nami obsiali 3 moduły, które będą wykorzystywane przez nas na następnych spotkaniach przy makiecie. Trzeba tu powiedzieć, że dzieci wykonywały tą czynność bardzo starannie i moduły wyglądają naprawdę pięknie.

sianie

Kolejną atrakcją były pokazy wykonywania prostych budowli kartonowych, można było uzyskać odpowiedzi jak to zrobić, jakiego użyć kartonu, kleju.

Nowością na naszych warsztatach było stanowisko na którym wyjaśniane były techniki nowoczesnego sterowania DCC.

Podczas warsztatów prezentowane były również modele aut w różnych skalach, bardzo interesujące były zwłaszcza modele wykonane na przykładzie rzeczywistych zdjęć.

koń+ trabant

Nadmorski Park Miniatur z Dziwnowa przygotował pokaz kolejki ogrodowej która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem najmłodszej części widowni.

 ogrodowa

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się makieta modułowa wykonana w skali TT (1:120) na której odtwarzany był prawdziwy ruch na kolei. Makieta mierzyła ponad 30metrów i zlokalizowane były na niej 3 stacje. Dwie z nich na szlaku dwu torowym oraz jedna na szlaku jedno torowym. Pociągi przemieszczały się od stacji do stacji wzbudzając entuzjazm wszystkich obecnych. Prawdziwym oblężeniem cieszył się dwumetrowy tunel najmłodsi nie mogli się doczekać aż pociąg z niego wyjedzie.

tunel1

Tuż obok zlokalizowane były tory w skali h0 (1:87) po których również kursowały miniaturowe pociągi, atrakcją była możliwość własnoręcznego sterowania.

Więcej zdjęć w naszej galeri

https://plus.google.com/photos/113050951323466759777/albums/6119120370288269825?banner=pwa

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na następne

Warsztaty Modelarskie Szczecin 2016