Kolejowy Dzień Dziecka

Szanowni Państwo,

Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei zaprasza serdecznie na pokazy kolejowych makiet modułowych, który odbędzie się w dniu 30.05.2014 (sobota) w godzinach 10:30-15:00 w budynku Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej 8 w pomieszczeniu 919.

W czasie pokazu, odwiedzający będą mieli okazję zamienić się w kierujących ruchem pociągów jak prawdziwi kontrolerzy ruchu. Będzie możliwe sterowanie pociągami tak jak w prawdziwym ruchu kolejowym, tylko wszystko będzie pod ręką i widoczne jak na dłoni.

Zostaną zaprezentowane różne składy pociągów w skali TT (1:120) oraz h0 (1:87), a wśród nich będzie można zobaczyć poruszające się pociągi z różnych epok i krajów np.: Polskich Kolei Państwowych czy Deutsche Bundesbahn.

Prezentowana makieta będzie miała trzydzieści metrów długości szlaku na linii dwutorowej i 10 metrów szlaku na linii jednotorowej. Kierujący będą zawiadywać ruchem na linii, która w rzeczywistości miałaby ponad 5 km szlaku kolejowego. Na tej trasie znajdą się na dwie stacje kolejowe obsługujące ruch kolejowy oraz jedna stacja techniczna na której odstawiane będą nie kursujące pociągi.

DD

foto z przygotowań.