Wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKP

PKP

Szczeciński dworzec PKP to jedna z najstarszych stacji kolejowych na terenie Polski. Pierwszy pociąg wjechał na dworzec o ówczesnej nazwie Berlinerbahnhof (Dworzec Berliński) 15 sierpnia 1843, dając początek linii kolejowych na Pomorzu. Około 1900 powstał budynek dworca, który po licznych przebudowach i odbudowie po zniszczeniach II wojny światowej istnieje do dzisiaj. Częścią dworca jest znajdujący się pod nim schron przeciwlotniczy. Jest to największy cywilny schron w Polsce z okresu II wojny światowej.

Przebudowę dworca wraz z infrastrukturą torowo-peronową przeprowadzi konsorcjum firm: Winnicki oraz Maxto z Sochaczewa. Termin realizacji inwestycji ustalono na koniec października przyszłego roku.
Obiekt ma zostać gruntownie przebudowany. Uwzględnione zostaną potrzeby osób niepełnosprawnych, powstanie nowa kładka z ruchomymi schodami, łącząca budynek dworca z ulicą Owocową, przebudowany zostanie również hol główny oraz zmodernizowane perony 1 i 4. To wszystko ma kosztować prawie 100 milionów złotych.

Pożyjemy zobaczymy.