Targi Hobby 4 -5 XII 2021 – POZNAŃ

4 i 5 grudnia 2021 roku odbyła się już 18 edycja Targów HOBBY w Poznaniu! Było wiele zaprezentowanych tematów hobbystycznych. Nas najbardziej pasjonowało modelarstwo kolejowe. Makietę modułową w skali H0 wystawił Związek Modelarzy kolejowych reprezentowany przez pasjonatów z różnych miast Polski. Rozpiętość wieku uczestników pokazała, że swój pasje można pielęgnować od dzieciństwa.
Mnie najbardziej urzekła stacja Międzychód Letnisko, chociaż nie brakowało na całej makiecie krajobrazów, infrastruktury, w które włożono wiele pracy aby odpowiadały rzeczywistości.
Jeździły pociągi osobowe, towarowe, odbywały się manewry a wszystko to było podporządkowane rozkładowi jazdy.

Na uwagę też zasługiwała makieta zbudowana z klocków LEGO „Zbudujmy to!”
Zapraszam na fotorelację.

Międzychód Letnisko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Makieta zbudowana z klocków LEGO „Zbudujmy to!”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień Kolejarza w Posejdon – Center 06-07.XI.2021

W dniach 06/07 listopada odbyła się impreza z okazji Dnia Kolejarza. Była makieta H0, największa w historii klubu, makieta TT, makieta G, makieta Lego oraz sklepy modelarskie. Nie zabrakło oficjalnego przedstawiciela PIKO ze swoim asortymentem. Poniżej fotorelacja. Zaczynamy od makiety H0, potem TT i G

Makieta H0


VII Wystawa Makiet Kolejowych

Organizacja warsztatów w okresie ferii zimowych zaowocowała bardzo dużą frekwencją. Na najmłodszych bowiem czekały czekały styropianowe lokomotywy do malowania, kartonowe szablony pociągów czy klocki Lego. Dla najmłodszych była możliwość przejażdżki koleją z Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.
Była makieta w skali H0 z modelami pociągów z różnych epok, europejskich zarządów kolejowych. Był skład kolei północnoamerykańskich. Jeździły wojskowe eszelony.
Po raz pierwszy była makieta w skali 1:32.
Fotorelacja z Wystawy.

 

  

  

   

 

  

  

  

VII Wystawa Makiet Kolejowych Szczecin 22-23 luty 2020

W dniach 22-23 lutego 2020 odbędzie się VII edycja Wystawy Makiet Kolejowych w Zespole Szkół nr 4  im. Armii Krajowej przy ul. Kusocińskiego 3 w Szczecinie.
W programie imprezy m.in.: ruch pociągów w skali H0 na makiecie, wycinanki do sklejania lokomotyw i wagonów, styropianowe modele do malowania. Dla najmłodszych Tomek i Przyjaciele.

Będą stoiska, gdzie będzie można kupić modele, zestawy startowe aby zacząć przygodę z modelarstwem kolejowym.

Będzie można wysłuchać odpowiedzi na pytania trudne i łatwe dotyczące modelarstwa kolejowego i jego zalet.
Zapraszamy.
Proszę spojrzeć na plakat aby dowiedzieć się więcej. Wstęp wolny.

Wystawa Makiet Kolejowych Szczecin 09/10-02-2019

Pierwszego dnia odwiedziło nas sporo chętnych do obejrzenia wspaniałego świata miniatur kolejowych. W większej sali gimnastycznej była rozstawiona makieta w skali H0. Były sklepy gdzie można było zakupić modele kolejek i w ten sposób zacząć przygodę z jakże pasjonującym hobby.

W sąsiedniej sali była makieta TT i frajda dla najmłodszych czyli Tomek i Przyjaciele.

W korytarzach dzieciaki wycinały modele lokomotyw z papieru oraz malowali akwarelami modele ze styropianu.

Oto krótki fotoreportaż.

 

 

Wystawa Makiet Szczecin 2019

Jak co roku serdecznie zapraszamy na Wystawę Makiet Kolejowych w Szczecinie. Proszę zwrócić uwagę, że w tym roku będzie ona w nowym miejscu. Szczegóły na plakacie.